Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nacvičované na tréningoch konečne vyšlo Puhákovi i v zápase

Sportnet|Publikované 15. sep 2002 o 22:00

Čaňa - V 37. minúte zápase Čaňa - Senec vsietil kapitán domácich Ľubomír Puhák jediný gól stretnutia, zároveň svoj piaty v tohtoročnej sezóne II.

ligy. Po vydretom stretnutí si mohol spokojne vydýchnuť: "Bol to ťažký zápas. Išli sme doňho s tým, že sme doma stratili tri body (s Ličartovcami 0:4 - pozn. red.), vonku sme nepozískavali to, čo sme mali... Do stretnutia sme teda išli s tým, že ho musíme a chceme vyhrať, hoci gólom v 90. minúte. Vyhrať hociako, ale jednoducho vyhrať. To sa nám aj podarilo. Hoci so šťastím, ale predsa. Nakoniec nám to vyšlo tak, ako sme chceli, nedostať gól a nejaký dať."

Puhákov gól, ako i samotná akcia, boli peknými futbalovými momentkami. V šestnástke hostí sa v uhle s loptou ocitol Emil Žiga, ktorý v drese domácich absolvoval svoju premiéru. Skúsený hráč postrehol prítomnosť Puháka pred opačnou žrďou, poslal mu mäkký oblúčik a Puhák z jednej volejom ľavačkou prestrelil Šutláka v bráne hostí. "Ideálna prihrávka od Žigu. Na tréningoch to dávam, v zápase mi to zatiaľ nevyšlo. Teraz to vyšlo i v ňom, hoci brankár mi to skoro vyrazil."

Kapitán domácich na hrote útoku drel, aj keď tentokrát sa zvlášť ohnivo rozčuľoval. V jednom momente ho dokonca schladzoval Kostelník, hoci zvyčajne to býva naopak. Na rozhodcu sa však Puhák nepozeral zvlášť prívetivo. "Evidentne nás poškodil. Tá ruka v šestnástke, to bolo počuť až na druhej strane ihriska. Fakt neviem, či sme pri rozhodcoch zakliati - ale v ôsmich zápasoch proti nám odpískali šesť penált a teraz nám neodpískali jednoznačnú našu. Mohlo byť 2:0 a bolo by po zápase. Takto sme sa museli trápiť až do konca."

V 9. kole cestuje Čaňa do Banskej Bystrice. "Ako do každého zápasu vonku, aj do toho pôjdeme s tým, že nechceme prehrať. Dúfame, že nejaký bodík donesieme. Naposledy nám uletel jeden v Dunajskej Strede, hovorím jeden, ak nie tri. A podobne predtým vo Veľkých Levároch... Verím, že teraz niečo získame..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.