Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Nacina Ves dosiahla cenné víťazstvo nad Cejkovom

Sportnet|Publikované 7. jún 2009 o 22:00

Piatoligovú Nacinu Ves v týždni opustil tréner Ján Gajdoščík. Napriek tomu sa zomkla a dosiahla doma veľmi cenné víťazstvo nad Cejkovom (1:0). Bodovo sa priblížila mužstvám z vyšších priečok tabuľky, ktoré utrpeli prehry.

Výborný I. polčas

V 24.kole V.futbalovej ligy Juhovýchod Nacina Ves zdolala vonku nevýrazný Cejkov 1:0 (1:0). Stalo sa tak najmä vďaka kvalitnému prvopolčasovému výkonu. Domáci celok vyvinul stály tlak a usadil sa v pokutovom území hostí. Z trvalej prevahy však vyťažil len jeden gól. Po zmene strán Nacinovešťania poľavili, čo snaživí Cejkovčania chceli využiť na zmenu výsledku. Zámer im však nevyšiel, a tak sa domov vracali bez bodového zisku.

Nízka efektívnosť

Režisérom domácich ofenzívnych akcií bol neudržateľný stredopoliar Vladimír Gaľo (zároveň strelec víťazného, technicky výborne zvládnutého gólu v 39.minúte). "Vedeli sme, že sme v zložitej situácii. Z toho dôvodu sme sa od prvých sekúnd s chuťou pustili do súpera," rozhovoril sa nacinoveský útočník Patrik Haluška. S množstva striel a nebezpečných protiútokov však kolektív od Michaloviec vyťažil jeden jediný presný zásah. "Je to náš problém prakticky od začiatku sezóny. Prejavuje sa to aj v mojom prípade. Veď v tomto súťažnom ročníku som dal iba jeden gól. Boli v tom však aj absencie spôsobené mojimi pracovnými povinnosťami," vysvetlil.

Musel odísť

Po zmene strán Nacina Ves poľavila v tempe. P.Haluška však zápasové dianie sledoval už len v pozícii diváka. Prvý polčas ešte dohral, no v prestávke sa nechal vystriedať. "Hneď po našom víťaznom góle mi jeho strelec Vlado Gaľo vynikajúco prihral. Hosťujúci hráči ma nedovolene zastavili a spôsobili zranenie," opísal situáciu. Bol z toho nakopnutý členok. Aj neprítomnosť P. Halušku poznačila výkon jeho tímu v II.dejstve. Spoluhráči síce ešte útočili, ale už to nebolo ani zďaleka také úderné. Navyše, sústavne si museli dávať pozor na brejky Cejkova. "Podstatné je, že sme vyhrali. Tým, že Slivník nečakane doma prehral s Dvoriankami, máme stále šancu na záchranu," konštatoval.

Šanca žije

Nacinovešťanom zahrali do karát výsledky konkurentov v boji o zachovanie príslušnosti. Keďže spomínaný Slivník prehral, strácajú naň len tri body. Neuspeli ani Čičarovce, ktoré majú pred N. Vsou päťbodový náskok. V prospech posledne menovaného kolektívu však hovorí vyžrebovanie v závere. O týždeň hrá na pôde posledných Budkoviec. No a v poslednom kole hostí práve Čičarovce. Za istých okolností sa teda môže zachrániť aj v prípade, ak by súťaž opustili posledné tri mužstvá. O tom, koľko účastníkov z V.ligy Juhovýchod zostúpi, je však (vzhľadom na vývoj vo vyšších súťažiach) stále predčasné hovoriť. Jedno je však isté, zvyšok súťaže už N. Ves absolvuje bez trénera Jána Gajdoščíka. Pred týždňom ho odvolal výbor FK. Príčinou boli neuspokojivé výsledky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.