Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na získanie titulu stačila Timei Imrichovej necelá minúta

Sportnet|Publikované 3. dec 2004 o 23:00

Rožňava - Úspešne si počínala na svojich posledných majstrovstvách Slovenska v kategórii starších žiačok rožňavská džudistka Timea Imrichová. Na

obhajobu minuloročného a celkovo tretieho titulu vo vekovej kategórii jej stačili len 43 sekúnd! Vynikajúco tak reprezentovala Judo klub pri TJ Elán Rožňava.

Na majstrovstvách, ktoré sa uskutočnili minulú sobotu v Pezinku, štartovala Timea vo váhovej kategórii do 57 kg. V konkurencii troch pretekárok si počínala od začiatku suverénne. V prvom zápase sa stretla s Péterovou z Lučenca. Súperka patrila k ašpirantkám na titul, v jej prospech hovorilo aj to, že je trojnásobnou majsterkou Slovenska vo váhe do 48 kg. V súboji s Rožňavčankou jej nepomohlo ani suverénne správanie. Timea získala do desiatich sekúnd wazari za úspešný chvat. Z neho prešla hneď do držania a po dvadsiatich sekundách bolo po nádejach Lučenčanky na titul. V druhom zápase zdolala Šúpolovú zo Žiliny. Zápas mal ešte rýchlejší priebeh. V prvých desiatich sekundách získala ippon. Využila kombináciu techník, ktorú s trénerkou Ivanou Mikolajovou nacvičili len týždeň pred súťažou. V poslednom zápase sa vlastne ani nebojovalo. Na víťazstvo nad Soskovou z Prievidze stačili Timei púhe tri sekundy. "Išli sme si jednoznačne po titul. Na súťaž sme sa pripravovali vlastne celý rok. Pred prvým zápasom mala Timea síce obavy, ale tie sa nepotvrdili. Zápasila čisto a rýchle. Svoju kariéru medzi staršími žiačkami tak zakončila ziskom tretieho titulu v priebehu troch rokov," povedala Ivana Mikolajová.

Generálkou na slovenský šampionát bola pre Imrichovú medzinárodná Veľká cena Galanty. V jej váhe sa tu stretlo šesť pretekárok, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. V úvodnom súboji sa stretla so Szakácsovou z Trnavy. Rožňavčanka najprv získala juko, potom wazari a zápas dokončila pred časovým limitom držaním. Potom porazila Slovinku Horženovú. Za peknú techniku dostala wazari a potom udržala súperku. O postup do finále bojovala so Šúpolovou zo Žiliny, ktorú porazila do piatich sekúnd. Postúpila tak do finále, kde sa stretla s Rakúšankou Schiefermüllerovou. Vyrovnaný súboj nezvládla po psychickej stránke. Možno ju vystrašil hnedý opasok súperky, ktorá už dosiahla 1. kyu. Zápas trval celé tri minúty a žiadna z pretekárok nedokázala predviesť bodovanú techniku. Nakoniec rozhodli tri trestné body, ktoré získala Imrichová za technickú chybu. "Veľká cena bola poslednou prípravou pred majstrovstvami. Timea mohla aj prehrať, nič sa nestalo. Nám išlo predovšetkým o titul, na to sme sa sústredili," povedala Mikolajová. Z tohto dôvodu Imrichová neštartovala v kategórii dorasteniek.

V slovenskej lige dorasteniek a junioriek štartovali Timea Imrichová spolu s Blankou Plačkovou počas tejto sezóny za Vranov n/T. Družstvo už malo pred posledným kolom v Žiline dostatočný náskok a bez problémov ligu vyhralo.

Imrichová si dobre počínala počas celej tohtoročnej sezóny a dosiahla pekné výsledky. Dokázala obhájiť titul medzi staršími žiačkami, v dobrom svetla sa ukázala medzi juniorkami, kde na majstrovstvách SR získala tretie miesto. Vynechala len majstrovstvá SR dorasteniek. Dôvodom bola zlomená noha. Zo zranenia sa však rýchlo zotavila, čo dokázala aj minulú sobotu v Pezinku. Dala si tak pekný darček k svojim štrnástym narodeninám, ktoré oslávi budúci týždeň.

Na súťaži olympijských nádejí v Rimavskej Sobote si dobre počínala aj sestra Timei Imrichovej Rita. V októbrovom kole si medzi minižiakmi vybojovala prvenstvo. V kategórii mala za súperov jedno dievča a jedného chlapca. Tejto kategórii získavajú prvé skúsenosti i prvé víťazstvá aj najmladší rožňavskí džudisti. Len šesťročný Marek Helzman skončil piaty, Tibor Ikri štvrtý, Dominik Žiga zvíťazil a Mário Petrík si vybojoval štvrté miesto. Medzi mladšími žiakmi získal Richard Žiga tretiu priečku.

Na novembrovej súťaži olympijských nádejí mala Rita za súperov len samých chlapcov. V konkurencii piatich pretekárov prehrala len jeden zápas a vybojovala si tretie miesto. Od lepšieho výsledku ju delil len nižší počet bodov. V rovnakej váhovej kategórii štartoval aj Tomáš Voda, ktorý vyhral jeden zápas a skončil piaty. Ďalší členovia rožňavskej výpravy si počínali nasledovne, Daniel Brutovský bol druhý, Mário Petrík tretí, Marek Helcman rovnako tretí a Dominik Žiga skončil piaty. Medzi mladšími žiakmi si Ladislav Furman vybojoval víťazstvo a Richard Žiga skončil v rovnakej kategórii tretí. Ďalší Rožňavčan Norbert Voda získal tretie miesto.

"Rita zápasila pekne, škoda, že jej chýbali body. Medzi chlapcami však podala dobrý výkon. Ide stále dopredu. Od januára prestupuje k mladším žiačkam a už ju čakajú aj celoslovenské súťaže," povedala I. Mikolajová a pokračovala, "z chlapcov Laco Furman a Dano Brutovský už trénujú dlhšie a majú nejaké skúsenosti. Ostatní sú nováčikovia, sú však šikovní."

Na záver roka čakajú na sestry Imrichové ešte dve preteky. Najprv to bude 12. decembra silne obsadený turnaj prešovskú Vianočná veľká cena a o týždeň sa zúčastnia vianočnej krajskej ligy. Týmito pretekami zakončia svoje tohtoročné úspešné účinkovanie na tatami.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.