Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Na záver ponúkli fanúšikom skalp lídra

Sportnet|Publikované 22. dec 2005 o 23:00

Prešov Domáca rozlúčka s kalendárnym rokom 2005 sa hráčom HK Lietajúce kone Prešov vydarila. Víťazstvo 3:2 nad aktuálnym lídrom prvej ligy z Banskej

Bystrice potešilo. Dôvod na dobrú náladu mali Šarišania prakticky od prvej minúty, kedy sa Tomáš Troliga, už po tridsiatich sekundách hry, postaral o zaujímavý štatistický zápis. Dokázal šikovne tečovať strelu Hopkoviča do hosťujúcej siete , čím už v treťom stretnutí po sebe otváral gólový účet svojho mužstva. Ubehli tri minúty a po prihrávke spoza brány trafil parádne Žec, úspešnú úvodnú desaťminútovku zavŕšil Velček, ktorý poslal puk medzi betóny hosťujúceho brankára. Raketový nástup presne tak sa hovorí takému začiatku, aký predviedli zverenci trénera Rudolfa Homzu. "Na druhej strane sme potom inkasovali v tej najnevhodnejšej chvíli, gól do šatne pätnásť sekúnd pred prvou sirénou, nám prišiel nevhod. Chlapci sa následne nevedeli zbaviť nervozity ani na začiatku druhej tretiny a musím objektívne priznať, že Bystrica bola celých dvadsať minút lepšia. Navyše sme sa nechali často vylučovať. Dovolili sme súperovi znížiť na rozdiel jediného gólu a potom mali šťastie pri hosťujúcej strele do hornej žŕdky. A to ešte zneškodnil náš brankár Filo samostatný nájazd a niekoľko ďalších príležitostí lídra. V náročnom zápase bol skutočne oporou". Domáci kormidelník sa rozhodol pred treťou tretinou zredukovať zostavu... "Nastúpili sme už len s dvoma obrannými dvojicami a od 50. minúty hrali iba dva útoky. Veril som, že so silami vydržíme, pretože mužstvo je momentálne dobre trénované a hralo navyše veľmi zodpovedne, ukázalo tiež bojovné srdce. Záverečný finiš hostí sa nedostavil, nepomohla im ani power play, počas ktorej Fila vlastne vážnejšie neohrozili. Tri body sme získali zaslúžene, hoci v niektorých momentoch zápasu boli Bystričania hokejovejší. Chlapci však prejavili veľkú snahu po víťazstve a to bolo rozhodujúce".

Prvoligisti dnes vykorčuľujú na ľad naposledy, Prešovčania sa deň pred štedrým večerom predstavia v Trnave. "Žiaľ bez Ondreja, ktorý už ani zápas proti Banskej Bystrici kvôli chrípke nedohral, v druhej a tretej tretine nám chýbal. Zdravotné problémy má Šoltís a úplne fit nie sú ani niektorí ďalší. Do Trnavy ideme s cieľom produkovať dobrý hokej, vnútiť súperovi svoj spôsob hry," prezradil na záver R. Homza.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.