Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Na zápase Columbusu spadli pri bitke dvaja fanúšikovia z 5 m výšky na hlavu

TASR|6. jan 2003 o 13:21

Columbus 6. januára (TASR) - Domovský štadión hokejového klubu NHL Columbus Blue Jackets Nationwide Arena je akoby zakliaty. V nedeľňajšom zápase proti ...

Columbus 6. januára (TASR) - Domovský štadión hokejového klubu NHL Columbus Blue Jackets Nationwide Arena je akoby zakliaty. V nedeľňajšom zápase proti Phoenixu sa po páde asi z päťmetrovej výšky z tribúny zranili dvaja fanúšikovia a museli ich transportovať do nemocnice.

Práve na tomto štadióne v marci 2002 zasiahol vystrelený puk do hlavy 13-ročnú Brittanie Cecilovú, ktorá následkom zranenia o dva dni podľahla. Britanie sa stala prvým hokejovým fanúšikom v NHL, ktorý zomrel na následky zranenia počas ligového stretnutia. Dvaja muži sa dostali do vzájomného fyzického konfliktu nebezpečne blízko zábradlia. Podľa výpovede očitej svedkyne Ribin Bisesiovej náhle obaja prepadli hlavou dolu na dlážku z výšky asi 5 m. Muži utrpeli podľa hovorcu Blue Jackets Todda Sharrocka "drobné poranenia", a hoci spočiatku odmietli hospitalizáciu, po dohovore lekára ich transportovali do miestnej Grant Medical Centre. Sharrock neuviedol ani mená, ani vek oboch bitkárov.

Súvisiace články