Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

NA ZÁPAS POZÝVA... Lukáš Hvila, útočník HC Košice

Sportnet|Publikované 24. nov 2005 o 23:00

Košice - Rovnako ako v utorok, aj dnes budú mať priaznivci košických hokejistov v boji o extraligové body výhodu domáceho ľadu. V zápase s Trenčínom

ju po zvrate v tretej tretine využili na zisk troch bodov po víťazstve 3:1. Pred modro bielymi je však ešte tvrdší oriešok, podvečer o 17. hodine hostia na Kavečianskej lídra súťaže Nitru. A s týmto súperom majú v tejto sezóne mizernú bilanciu, prehrali všetky tri vzájomné súboje (2:5, 0:2, 1:2). Útočník HC Košice Lukáš Hvila, ktorý divákov pozýva na dnešný zápas verí, že tentoraz sa nebude tešiť mužstvo spod Zobora.

Lukáš, je Nitra vzhľadom na to, že ste na ňu ešte nenašli recept, strašiakom?

"Nemyslím si, že by sme sa jej mali báť. Vezmime si len náš domáci zápas. Takmer celý čas sme ich tlačili, no nedali sme gól. Spravili sme dve chyby a prehrali 0:2. Strach z Nitry nemáme, ideme vyhrať."

Výkon mužstva, ak chcete zrealizovať predsavzatia, bude musieť v porovnaní so stretnutím s Trenčínom vzrásť...

"Ak každý hráč odovzdá na ľade sto percent, môžeme porážať kohokoľvek."

Postavenie a výsledky rozvírili aj v klube hladinu, čo myslíte, kedy sa upokojí?

"Po jednom víťazstve to nebude. Stále sme na tom rovnako, A pokiaľ nebudeme v tabuľke vyššie asi sa tá situácia ani nezlepší. Keby sme boli aspoň na tom štvrtom mieste, to by už bolo prijateľnejšie ako siedme."

Prvé dve tretiny súboja s Trenčínom ste sledovali z druhého radu. Ako ste sa zmierovali s tým, že sa vám neušlo miesto v jednom to štyroch útokov?

"Nie je to nič nezvyčajné, ak je hráč v pozícii náhradníka. Stáva sa to, hoci som bol dosť prekvapený rozhodnutím trénera."

Tréner Selvek odôvodnil vaše 40 minútové lavičkové čakanie tým, že od vás čaká väčšiu bojovnosť. Čo vy na to?

"Do každého zápasu idem naplno, s tým, že tam nechám sto percent. Lenže v päťke, v ktorej som nastupoval, sa mi nedarilo. Chcel som výmenu, ale nejako sa to nerealizovalo."

Vysvetlili ste si veci s trénerom?

"Niečo sme si ako chlapi na rovinu povedali medzi štyrmi očami. Ale nebudem to rozoberať."

Môže sa podľa vás stať, že ani v súboji s Nitrou nenastúpite od začiatku?

"Už som trénoval v tretej päťke, dúfam, že sa to nezmení a ostanem v nej, hoci vždy je to len na trénerovi."

S Duklou ste v 48. strelili vyrovnávajúci gól. V tejto sezóne ich máte na konte päť. Tiež vám akosi zvlhol pušný prach...

"Keď som naskakoval do tretej tretiny, tak som si vravel, že musím dať gól, aby som ukázal, že hrať môžem, že do zostavy patrím, že moje miesto nie je na lavičke, ale na ľade. Viem, že tých gólov by som mohol dávať viac, ale chýba mi aj potrebné šťastie. Naposledy som ho mal, všetci by sme ho však v koncovke potrebovali viac."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.