Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

NA ZÁPAS POZÝVA... Jan Horáček, obranca HC Košice

Sportnet|Publikované 1. dec 2005 o 23:00

Košice Po dnešnom 31. kole hokejovej extraligy sa Košičania môžu po prvý raz v sezóne ocitnúť v prvej štvorke, za istých okolností dokonca na tretej

priečke. Východniari, ktorým patrí piata priečka, strácajú na Slovan a Trenčín jediný bod. Za predpokladu, že dnes na domácom ľade na štadióne na Kavečianskej belasých zdolajú, preskočia ich a mohli by aj trenčiansku Dukla, ak tá doma zaváha so Zvolenom. Zverenci trénera Jána Selveka v stretnutí, ktoré sa začína o 17. hodine majú o čo hrať, isto by radi potvrdili, že štvorzápasová séria bez prehry nebola náhodná. Na dnešný duel rovlov a tabuľkových susedov pozýva český obranca v službách HC Košice Jan Horáček.

Vy ste prišli do Košíc práve z Bratislavy. Bude to pre vás iný zápas?

"Trochu áno, predsa len v Slovane som hral, ale ináč to je len jeden z množstva extraligových súbojov. Nášmu súperovi sa tiež nedarilo, o to to budeme mať ťažšie. Ale chcem dosiahnuť dobrý výsledok a to pôjde len vtedy, ak sa vyvarujeme chýb."

Hoci ste naposledy Žilinu porazili 9:4, tých chýb ste spravili viac...

"Ak si už vytvoríme náskok, tak ako v utorok, mali by sme to hrať ináč, nie sa blázniť. Bolo dobré, že nám góly padali, ale môže prísť stretnutie, v ktorom to tak nepôjde a vtedy môžu byť ľahko obdržané góly veľký problém."

Ak už mužstvo nie je pod takým tlakom, z čoho potom chyby pramenia?

"Teraz to bolo možno z eufórie, že sa nám začína dariť strelecky, kombinačne, tak to chcel každý využiť. Pritom sme sa mohli pokojne viac stiahnuť, aby sme súperovi nenechali toľko voľného priestoru. Stačilo zatiahnuť ručnú brzdu. Veď si len vezmite, že za stavu 6:2 sme dovolili Žiline streliť dva góly, mohol byť z toho zbytočný nervák. Musíme sa naučiť hrať dôslednu smerom dozadu za akéhokoľvek stavu."

Dosiahli ste štyri víťazstvá po sebe. Čo to spravilo s mužstvom?

"Predovšetkým si viac veríme. Keď nám to tam padá, je to super, lebo veľmi dlho sme sa strelecky trápili. Bolo dosť zápas, v ktorých sme súpera hrene prevýšili, no dali jeden, či dokonca žiadny gól, teraz sa zdá sa šťastíčko otáča."

Vy ste dali naspoledy svoj druhý tohosezónny gól. Pravda, dlho ste čakali, kým sa trafíte...

"Nie je príjemné, ak ste bez gólu, ale zase nie som typ, ktorý je na to zaťažený. Do útoku sa tlačiť nezvyknem."

Po neúspešných výsledkoch vám klub siahol na plat, pohrozil vyhodením. Ako ste to strávili?

"Trochu som si usporiadal veci v hlave. A teraz sa už viac venujem hokeju. Viete, manželka bola v deviatom mesiaci tehotenstva, ďaleko odomňa, tak som bol nervóznejší. Po poslednom prehratom zápase vo Zvolene som šiel na otočku domov. V pondelok ráno lietadlom do Prahy a v noci hneď naspäť, tak aby som stihol zápas s Trenčínom. Vracal som sa pokojnejší, máme prírastok, syn sa volá Matyáš a ja sa už môžem naplno venovať hokeju."

Po narodení syna ste si s Trenčínom pripísali prvú asistenciu, s Nitrou hneď na to strelili prvý gól. Teraz so Žilinou ďalší. Zlepšenie výkonov registroval aj tréner Selvek...

"Nechcem sa vyhovárať, viem, že som mnou boli nespokojní a beriem to na seba. Veď som tu od toho, aby som hral dobre. Uvedomujem si, že ako profesionál by som nemal svoje súkromie prenášať na ľad, ale vplývalo to na mňa. Skrátka na pokoji vám nepridá, keď stále čakáte kedy to príde, telefón som nechával zapnutý u maséra. Teraz som už pokojnejší."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.