Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

NA ZÁPAS POZÝVA...

Sportnet|Publikované 3. nov 2005 o 23:00

Juraj Kledrowetz, obranca HC KošiceTomáš TÓTHNovember ukáže, či na to mámeKošice Najvyššia hokejová súťaž dnes pokračuje 23. kolom. Pred

Juraj Kledrowetz, obranca HC Košice

Tomáš TÓTH

November ukáže, či na to máme

Košice Najvyššia hokejová súťaž dnes pokračuje 23. kolom. Pred reprezentačnou prestávkou čakajú na extraligistov už len dve kolá. Košičania o 17. hodine privítajú pred vlastným publikom na Kavečianskej Liptovský Mikuláš. S týmto súperom ešte modro bieli v tejto sezóne neprehrali. Pravda na domácom ľade sa s Liptákmi o body len podelili po remíze 1:1, na Liptove zvíťazili 3:1. Keďže však východniari získali doma z tridsiatich možných len sedemnásť bodov, k svojim súperom by sa už nemali byť zhovievaví. Len tak sa môže v tabuľke posunúť vyššie ako je súčasné šieste miesto. Na postup smerom nahor pomýšľa aj obranca HC Košice Juraj Kledrowetz. Kapitána mužstva, ktorý má zatiaľ na konte tri góly a štyri asistencie sme sa pred dnešným duelom opýtali:

Je v očiach kapitána v košickej kabíne iná atmosféra ako pred časom?

"Ani nie. A to najmä preto, že sme ako na hojdačke, raz hore, raz dole. Neviem potiahnuť jednu úspešnú šnúru. Už to znie ako otrepaná fráza, no nedokážeme sa chytiť. A každého to už pekne štve."

Súboj s predposledným celkom je pre vás príležitosťou dať zabudnúť na prehru v predchádzajúcom vystúpení na Slovane. V čom predovšetkým by ste si mali dať viac záležať?

"Opäť je to o našich nepremenených príležitostiach, o zbytočných vylúčeniach, no a v poslednom čase aj o hlúpych chybách, na ktoré doplácame. Lebo súperi nám góly nedávajú po vyšachovaní, ale po našich zaváhaniach. Teraz sme väčšinu stretnutí hrali vonku, no v novembri budeme mať výhodu domáceho prostredia v piatich zápasoch. Ak už teraz nebudeme bodovať tak, ako sa patrí, tak potom na to asi nemáme. Potom zrejme nemôžeme pomýšľať na to, o čom sme doteraz hovorili. Skrátka november to ukáže."

V prvom vzájomnom meraní síl s Liptákmi ste mali problémy s prekonaním súperovho brankára, dali len jediný gól. Ako teda úspešne dobíjať bránku Mikuláša?

"Hlavne nesmieme vymýšľať. Našou snahou nemá byť dať gól do prázdnej bránky. Treba strieľať, chodiť pred súperovu bránku. Musíme byť dôrazní."

Ste odchovancom Liptovského Mikuláša. Pravda na východe ste odohrali

väčšinu svojej kariéry. Beriete aj po rokoch súboje s rodákmi trochu ináč?

"Samozrejme, že je to pre mňa stále stretnutie s iným nábojom. V Mikuláši sp chlapci, s ktorými som vyrastal, hoci je ich stále menej a menej. Ale keď hrám proti rodákom má to pre mňa aj po rokoch zvláštnu príchuť."

Pre reprezentačnou pauzou hráte o body už len dvakrát. Bude dôvodom na spokojnosť len zisk šiestich bodov?

"Niečo iné ako šesť bodov si ani predstaviť neviem. Nemôžeme si predsa v našej situácii povedať, že by nám stačili štyri body. To do úvahy neprichádza. Dve víťazstvá, doma s Liptákmi a v nedeľu v Martine sú našou povinnosťou."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.