Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

NA ZÁPAS POZÝVA...

Sportnet|Publikované 17. nov 2005 o 23:00

Ľubomír SABOL, útočník HC KošicePosunúť sa tam, kde sme mali byť už dávnoKošice Po takmer dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke dnes pokračuje

Ľubomír SABOL, útočník HC Košice

Posunúť sa tam, kde sme mali byť už dávno

Košice Po takmer dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke dnes pokračuje hokejová extraliga 25. kolom. Košičania sa predstavia na domácom ľade, o 17. hodine privítajú na štadióne na Kavečianskej Skalicu. V dvoch prechádzajúcich vzájomných súbojoch doposiaľ platilo: môj dom, môj hrad. Modrobieli na Záhorí prehrali 1:3, doma zvíťazili 3:0. V tabuľke delí piate Košice od ôsmej Skalice len sedem bodov, no Záhoráci majú jeden zápas k dobru.

V uplynulých šiestich vystúpeniach Košičania prehrali raz, uhrali jednu remízu, no a v poslednom kole v súboji v Martine vydolovali víťazstvo až v predĺžení. Hráči vedia, že sa od nich očakáva tabuľkový posun, vylepšovanie bodového konta. Na zreteli to má aj útočník Ľubomír Sabol, ktorého sme sa pred dnešným duelom opýtali:

Vstúpi košické mužstvo do prestávky ako znovuzrodené?

"Uvidíme. Počas pauzy v najvyššej súťaži sme tvrdo trénovali, dúfam teda, že sa to pozitívne prejaví aj na ľade. Niekedy prestávka príde vhod, hoci ja som ju až tak nevítal, pred ňou sa mi začalo dariť."

Čomu predovšetkým ste sa na tréningoch venovali?

"Najmä sme naberali kondíciu. No a dosť času sme venovali presilovkám. Niečo sme nacvičovali, snažili sme sa vycibriť to, o čo sa pri početnej prevahe pokúšame. Lebo z presiloviek dávame menej gólov, ako by sa patrilo. Uvidíme, ako to pôjde ďalej."

Skalici ste už raz podľahli, hoci v minulosti ste s týmto súperom vedeli bodovať takmer pravidelne...

"V tejto sezóne nemáme súpera, na ktorého by sme sa vyslovene chytali. Je to tak preto, že po dvoch výhrach príde zase prehra, je to tak dokolečka, nepotiahli sme žiadnu úspešnú šnúru."

Čím by ste mohli otupiť ostrie Záhorákov, ktorí vedia podkúriť hocikomu?

"Tak ako proti každému je najúčinnejšou zbraňou razantný nástup. Najlepšie by bolo rozhodnúť v prvej tretine a potom mať pokoj. Lenže to musíme dobre brániť a najmä strieľať góly. S tým sme mali neraz problémy, tak sme sa aj teraz na tréningoch veľa venovali koncovke. Zaujíma nás len výhra."

Za dva týždne odohráte sedem stretnutí. Z toho až päť na domácom ľade. To je jednoznačne príležitosť, ako si výraznejšie polepšiť...

"Bol by už najvyšší čas. Doma berieme len víťazstvá, prehier už bolo viac ako dosť. Aj zvonku chceme nosiť body, tak, aby sme sa posunuli tam, kde sme mali byť už dávno."

V predchádzajúcich dvoch kolách ste skórovali. Nadviažete na to aj po prestávke? Tréner Selvek aj od vás očakáva, že sa budete viac realizovať ako strelec.

"Góly chce dávať každý. Nepatrím medzi kanonierov, ale o takomto čase by som ich mal mať viac ako päť. Verím, že sa mi začne konečne dariť a že potiahnem streleckú šnúru."

Ako vnímate trénerovu snahu o čiastočné pozmenenie vášho herného prejavu?

"Často mi pripomína, že musím hrať agresívnejší hokej, jednoducho dať do toho viac. Pokúšam sa o to."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.