Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Na zápas Helcmanovce - Chrasť nad Hornádom sa prišiel pozrieť aj prešovský diecézny gréckokatolícky biskup Milan Chautúr

Sportnet|Publikované 4. nov 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - Za chladného jesenného počasia a na ťažkých terénoch pokračovala štvrta liga skupina Juh pätnástym kolom, v ktorom sa darilo naším

zástupcom. Krompašania remizovali v Lastomíre, Spišiaci rozdrvili Betliar a Žakarovce využili výhodu domáceho prostredia v súboji proti Krásnej. Prekvapujúce výsledky priniesla piatoligová skupina J-Z. Rudňany rozdielom triedy zdolali Harichovce na ich vlastnom trávniku. Naplno zabodovali aj Vlašania, ktorí zvíťazili nad neľahkým súperom z Prakoviec. O najväčšiu senzáciu sa postarali Smižany, ktoré po perfektnom výkone si urobili z bránky V. Opátskeho (lídra súťaže) strelnicu.

IV. LIGA

LASTOMÍR - KROMPACHY 0:0

Zápas s obrovským nasadením sa hral za studeného a hlavne veterného počasia. Hlavne vietor znemožňoval Krompašanom presadiť sa svojou najsilnejšou zbraňou - kombináciou. V prvom polčase sa hra odohrávala v strede ihriska, ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu. Šancí bolo poskromne. V druhom polčase oba celky zvýšili agresivitu a na ihrisku sa aj zaiskrilo. Mužstvá čakali na chybu súpera. Domáci po rýchlych protiútokoch, keď hostia získavali stred poľa, dvakrát preverili istého Štovku. Krompašanom chýbala na ťažkom teréne presnejšia finálna prihrávka. Rozhodnúť sa mohlo v predposlednej minúte, keď Ľ. Ontko pekne uvoľnil Horvátha, ktorý zoči - voči domácemu gólmanovi mieril tesne vedľa. Bojovné stretnutie sa nakoniec skončilo zaslúženou remízou pre obe mužstva. Pred 350 divákmi rozhodoval Špirek. KROMPACHY: Štovka - Zahuranec, Ľ. Ontko, Tomašov - Mochlár, Borza, M. Ontko, Pavlík, Šmida - Horváth, Lesňák, striedal: Uličný.

P. HORVÁTH

ŽAKAROVCE - KRÁSNA 2:1 (1:0)

Ešte v minulej sezóne treťoligová Krásna sa predstavila v Žakarovciach v dobrom svetle. Vytvoril si územnú prevahu, ktorú domáci od 15. minúty vyrovnali a do konca prvého polčasu mali viac z hry. Výsledkom úsilia domácich hráčov bola 40. minúta, keď Jančík ideálne naservíroval Hrobkovi a ten nezaváhal a Žakarovčania vyhrávali 1:0.

Druhý polčas sa niesol v znamení náporu Krásnej, ale hra sa postupne vyrovnala, čoho výsledkom bolo brvno Janigu v 70. minúte. Žakarovce pritlačili hostí a Hrobkova strela spoza hranice pokutového územia znamenala druhý úspech domácich.

Hostia korigovali výsledok v nadstavenom čase. Strelcom gólu bol Nagy. Za zmienku stojí, že Žakarovce nepremenili tri samostatné úniky na brankára - Jančík, Beluško, Kollár. Tento zápas spĺňal náročné kritéria IV. ligy. Pred 200 divákmi rozhodoval Szucz.

ŽAKAROVCE: Vaňo - Janiga, Švarc, Ďorď - Majláth, Jančík, Hrobko, Garčár, Vilčko - Hric, Kollár, striedali: Ledvinský, Beluško

Ľ. MARCINKO

BETLIAR - SP. NOVÁ VES 1:5 (0:3)

Góly: 88. Vávra resp. 28., 38. a 45. Kandráč, 81. Láclav, 90. Melničuk. ŽK: 0 - Rataj. Pred 160 divákmi rozhodoval Kuspan.

Tatran: Gemerský, Árvay, Hajduk, Kasper, Demko, Šlosár, Domik, Varga, Szőllős, Vávra, Zdechovan, tréner: M. Šlosár.

Sp. Nová Ves: Tököly, Jurjak, Koniar, Maxin, Šoltés, Rataj, Fulajtár, Martinický, (68. Láclav), Melničuk, Kandráč, Ulich, tréner: E. Bezdeda.

I keď sa do polčasu snažili byť domáci hosťom vyrovnaným súperom, góly padali iba do ich siete. V 12. minúte po faule na Szollősa vyslal z priameho kopu na spišskú bránu nebezpečnú strelu Hajduk, ktorú však bezpečne kryl Tököly. Na opačne strane pokus koniara skončil mimo brány domácich. V 21. minúte mali Betliarci najväčšiu šancu zápasu. Zdechovanov center do šestnástky Spišiakov nedokázali hosťujúci obrancovia odvrátiť. Lopta sa dostala k Hajdukovi, jeho tečovaná strela sa dostala na hlavu Árvaya, ale gólman hostí jeho hlavičke dokázal zabrániť. O dve minúty neskôr odpovedali hostia, keď Martnického center našiel Kandráča a ten pohodlne, nikým nekrytý, skóroval. V 29. minúte po Zdechovanovom priamom kope išla lopta z Hajdukovej hlavy tesne vedľa Tökölyho svätyne. V závere polčasu bol druhý raz úpsešný kandráč, ktorého strela z uhla skončila v sieti a svoj čistý hetrik uzavrel spišský strelec gólom do šatne, keď na jeho prienik stredom obrany a následnú strelu bezmocný Gemerský nestačil.

Po zmene strán sa dlho okrem streleckých pokusov Vargu na jednej a Fulajtárovej na druhej strane, ktoré zneškodnili gólmani nič nedialo. Až deväť minút pred koncom trafil z uhla striedajúci Láclav do tyče a odtiaľ putovala lopta štvrtý raz do betliarskej siete. Čestný úspech domácich vsietil zo Skrumáže Vávra, ale v poslednej minúte spečatil konečný účet duelu Melničuk strelou zblízka.

"Súper proti nášmu oslabenému kádru vyťažil z minima maximum. Teraz už myslíme na predohrávku s Krásnou, kde sme v 1. kole vyhrali 2:0," povedal predseda TJ Tatran Betliar Dušan Ivanko. "Súper bol lepší a situácia je taká, že s kvalitnejšími súpermi strácame dych. Vyplýva to aj z nášho ekonomického zázemia," dodal tajomník Tatrana Ján Demko. "Bol to kvalitný zápas. Domáci hrali slušne, ale bolo vidieť, že našou výhodou je vyššia kondičná pripravenosť. Mali sme aj šťastný deň na premieňanie šancí. Vždy chceme dosiahnuť maximum a to sa týka aj návratu do III. ligy," skonštatoval kormidelník Spišskej Novej Vsi Emil Bezdeda.

Peter KARPÁTY

V. LIGA

SMIŽANY - V. OPÁTSKE 6:0 (2:0)

Domáci bez odvolaného trénera a s pozmenenou zostavou sa pustili do lídra súťaže od prvých minút. Naposledy Smižanci doma s Chrasťou nad Hornádom len remizovali a hlavne svojím výkonom nepresvedčili. V nedeľu však to bolo úplne inak. Zverenci trénera a prezidenta klubu v jednej osobe Petra Mecka hrali ako z veľkej futbalovej knihy a gólové konto gólmana hostí postupne narastalo. Hrdinom zápasu bol Peklanský, autor troch gólov. Hlavne jeho druhý presný zásah by mohol kandidovať aj v ankete na gól mesiaca. Ďalšie góly pridali Stašík dvakrát a Puškáš. SMIŽANY: Jochman - Stoličný, Kyrc, Olejník - Stašík, Kuchta, Bobko, Suslov, Klubert - Neupaver, Peklanský, striedal: Puškáš.

HARICHOVCE - RUDŇANY 0:3 (0:2)

Vyrovnaný zápas svojím obrazom nepresvedčil divákov. Domácim síce patril úvod, ale hostia ukázali ako sa má hrať na súperovom ihrisku. Dva Dunkové góly prišli po chybách domácej obrany, keď kanonier Rudnian nemal problém skórovať.

V druhom polčase hostia kontrolovali hru a keď znova po chybe domácej obrany Dunka zvýšil na 3:0 Harichovčania nedokázali zápas zvrátiť. HARICHOVCE: Užík - Soták, Keller, Džerenga - Antal, Brečka, T. Hrušovský, Ambrozy, Plachetka - Ľ. Hrušovský, Suchý, striedali: Hudáček, Sucheňák. RUDŇANY: Brezovaj - Krempaský, Hudaček, Mihok - Sasak, Filip, Orsag, Schmidt, Slamený - Dunka, Labanc, striedali: Macala, Kacvinský, Kuchár.

S. STAROŇ

Správa agentúry JPP: Miroslav "Fafo" Užík v stretnutí vo V. Opátskom v minulom kole inkasoval deväť gólov, čo bolo najviac v jeho bohatej brankárskej kariére.

HELCMANOVCE - CHRASŤ n/H 2:0 (2:0)

Sviatočná kermešská nálada sa preniesla aj na ihrisko a druhý polčas si nenechal ujsť veľký fanúšik futbalu košický apoštolský axarcha vladika Milan Chautúr prešovský diecézny gréckokatolícky biskup. Na ťažkom teréne začali obidve mužstvá vo veľkom tempe.

Domáci išli do vedenia v 22. minúte, keď R. Maliňák využil nedorozumenie stopérskej dvojice hostí. Po góle Helcmanovčania pritlačili súpera a vypracovali si niekoľko gólových príležitostí, ktoré však J. Pisko a R. Maliňák nevyužili. V 45. minúte v gólovej šanci bol faulovaný Ľ. Maliňák a nariadený pokutový kop V. Zmij bezpečne premenil. V druhom polčase hostia trošku pridali, domáci pokračovali v dobrom výkone a vytvorili si ďalšie šance, ktoré Ľ. Jablonovský, P. Jablonovský, J. Pisko, R. Maliňák nedotiahli do úspešného konca. Hostia si chceli z Helcmanoviec odniesť body, ale namiesto futbalového umenia sa viac spoliehali na herecké výkony svojho kapitána Sopkoviča, ktorý bol veľmi zlým príkladom pre mladých futbalistov. HELCMANOVCE: P. Pisko - Marcinko, Grega, Horváth - Slovinský, Jablonovský, V. Zmij, Ľ. Maliňák, Ľ. Jablonovský - R. Maliňák, J. Pisko, striedali: J. Maliňák, Tóth.

Správa agentúry JPP: z výsledkom zápasu nebol spokojný ani delegát zápasu Schlesinger.

T. THEIS

SP. VLACHY - PRAKOVCE 2:0 (1:0)

Regionálne derby dvoch bývalých štvrtoligistov malo za chladného počasia iba priemernú úroveň. Hostia sa prezentovali síce bojovným výkonom, ale herným prejavom, zverenci trénera Juraja Slovinského príliš nepresvedčili. V 30. minúte zo vzdialenosti asi osem metrov s prehľadom otvoril skóre duelu Ondrej Ondov. Po zmene strán pridal gólovú poistku v 58. minúte Lukáš Gonda, ktorý prízemnou krížnou strelou do pravého rohu druhýkrát prekonal brankára hostí Patrika Gordana. Zaslúžené víťazstvo domácich videlo 200 divákov. Rozhodoval Martin Rejdovjan z Raslavíc.

SP. VLACHY: Hric - Hromčo, Ladislav Gonda, Bocko - Ondov, Mitrik, Celec, Jurčišin, Pačan - Lukáš Gonda, Čarnoky, striedali: J. Horváth, Tindira, Novák. PRAKOVCE: Gordan - Čech, M. Jano, Kuchta - Stoklas, J. Regec, Opremčák, Silla, Hulič - Klekner, V. Regec, striedali: V. Jano, Lukáš a Žiga.

Správa agentúry JPP: Slávnostný rámec mala polčasová prestávka, v ktorej funkcionári domáceho klubu pri príležitostí 60. narodenín Rudolfa Ferenčuhu ocenili jeho hráčske i trénerske zásluhy pri rozvoji spišskovlašského futbalu.

D. GIRBA

KRÁĽOVCE - NÁLEPKOVO 4:1 (2:0)

Nálepkovčania odohrali ďalší zápas na súperovom ihrisku bez bodového efektu. Ani v tomto stretnutí neboli slabší, ale doplatili na naivné chyby v obrane a zahadzovali gólové príležitostí. Už v 3. minúte pykali, keď nechali voľnú celú ľavú stranu a domáci útočník z uhla preloboval Daniela. Celý prvý polčas sa odohrával na polovičke domácich, ale šance, aké mali Kuchár, Vnenčák a Soveľ treba premieňať. Pred prestávkou znova nechali hostia voľného hráča a prehrávali 0:2. Druhý polčas sa prvých dvadsať minút hralo len pred bránou Kráľoviec. Gólu sa Nálepkovčania nedočkali, keď Bendík a Vnenčák spálili tutovky. Nedôslednosť hostí domáci kruto trestali a na 3:0 zvýšili z pokutového kopu za údajné bránenie v hre. V závere zápasu ešte padli dva góly. Najprv Kráľovce zvýšili na 4:0 a za hostí znížil Vnenčák. Hostia opäť prepadli z futbalovej taktiky na súperovom ihrisku. NÁLEPKOVO: Daniel - Šrenkel, Holečko, Turčan - Varga, Plachetka, Kuchár, Dunka, Vnenčák - Soveľ, Bendík, striedali: Vozár, Kiššák.

A. NAGY

PODOLÍNEC - SP. PODHRADIE 0:2 (0:1)

Hostia cestovali do Podolínca s jednoznačným cieľom získať tri body. Od prvých minút sa viac bojovalo ako hralo, k čomu prispel nekvalitný terén. Domáci si vypracovali dve gólové príležitosti, ktoré Tirpák vyriešil. Hru pod kontrolu mali futbalisti zo Spišského Podhradia, ktorí ohrozovali domáceho brankára po kombinačných akciách. Jednu z nich využil v prvom polčase S. Fábry po ideálnej Komarovej prihrávke. Druhý polčas bol od začiatku v znamení aktivity hostí. Tí postupne začali demonštrovať technický a kombinačný futbal a z množstva šancí využil jednu z nich Glevický - 2:0. SP. PODHRADIE: Tirpák - Galovič, Barbuščák, Grivalský - Ľ. Fábry, Komara, Sedlačko, Gonda, Richtarčík - S. Fábry, Glevický, striedal: I. Krendželák.