Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Na víťazstvo sa poriadne natrápila

Sportnet|Publikované 7. sep 2008 o 22:00

Trenčín zdolala rozdielom jediného gólu. Prvý krok je podľa trénera Lukačína najdôležitejší.MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce odštartovali

Trenčín zdolala rozdielom jediného gólu. Prvý krok je podľa trénera Lukačína najdôležitejší.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce odštartovali nový ročník WHIL víťazne. Na domácej pôde zdolali nepríjemný Trenčín rozdielom jediného gólu 28:27 (14:13) a aj keď nepredviedli oslnivý výkon, dôležité je, že po veľkých hráčskych obmenách sa od úvodu chytili a majú šancu výkonnostne napredovať.

Prorok Lukačín

Tréner Iuventy Michal Lukačín predpovedal v nedávnom rozhovore pre náš denník presne taký vývoj zápasu, aký sa napokon odohral.

"Trenčín nás naozaj ničím nezaskočil, pretože takýto priebeh zápasu som predpokladal. Bolo to náročné z pohľadu, že od súpera sme sa nedokázali výraznejšie gólovo odtrhnúť. Trenčianky kazili našu kombinačnú hru, hrali trpezlivo, podržala ich brankárka Školkovú. Súperovi sme nedokázali vtlačiť náš systém hry. Problém bol aj v tom, že momentálne máme natrénovaný len jediný pasívny obranný systém hry 0-6. Potrebujeme ešte dva-tri týždne, aby sme mohli vyrukovať s agresívnejšou verziou defenzívy, pretože inak sa budeme trápiť aj naďalej. Potrebujeme zintenzívniť celú našu činnosť, lebo inak to budú mať súperi rangu Trenčína proti nám jednoduchšie," konštatoval staronový kormidelník Michaloviec.

Dôležitý prvý krok

Cesta k úspechu nie je jednoduchá. Hoci sa Iuventa proti Trenčínu poriadne natrápila, práve takéto zápasy a takéto víťazstvá ju môžu dostať vyššie: "Vedel som, že to bude ťažký zápas, ale potrebujeme zvládnuť prvý krok. To sa nám podarilo, vykročili sme víťazne a verím, že o to ľahšie sa nám bude pripravovať na ďalšie náročné stretnutia. Toto družstvo potrebuje víťazstvá a čiastkové úspechy. Sme na správnej ceste, ideme krôčik po krôčiku," dodal Michal Lukačín. My dodajme, že Michalovce sa najbližšie predstavia na palubovke pražskej Slavie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.