Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Na víťaznej vlne chcú pokračovať aj v súťaži

Martin Viňanský. Z Veľkých Revíšť zamieril do Sobraniec. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 11. mar 2015 o 23:00

Na poslednú chvíľu prišli Veľké Revištia o jednu oporu, získali však Jacka z Michaloviec.

Radi by sa čím skôr zachránili.

VEĽKÉ REVIŠTIA. V najvyššej regionálnej súťaži pôsobia dva tímy z južného Zemplína, a to rezerva MFK Zemplín Michalovce a TJ Veľké Revištia.

Oba si už túto nedeľu odkrútia jarnú premiéru, keď béčko nastúpi dopoludnia na vlastnej pôde proti Lipanom a jeho zemplínsky kolega pocestuje do Bardejovskej Novej Vsi.

Kým michalovské B-mužstvo prípravu neabsolvovalo, keďže jedna časť hráčov trénovala s áčkom a ďalšia zase s dorastom, Veľké Revištia áno, a pochváliť sa môžu tým, že v zime vo všetkých zápasoch zvíťazili.

Pridalo im to na pohode

Príprava po jeseni deviateho tímu treťoligovej tabuľky prebiehala podľa jeho trénera Norberta Belána bez problémov.

„Až na jeden neodohraný zápas s Veľkými Kapušanmi a jeden zrušený tréning sme všetko, čo sme si naplánovali, aj splnili. Niektorí hráči neabsolvovali všetky tréningy kvôli práci alebo škole, ale v amatérskom futbale to nie je nič neobvyklé,“ uviedol Belán, ktorého zverenci vyhrali všetkých šesť duelov, keď postupne zdolali Cejkov 4:0, Vranov 2:1, Sninu 2:1, Trebišov 3:1, Dlhé Klčovo 4:1 a Sobrance 4:2.

„Bol by som rád, ak by sme nato nadviazali aj v súťaži, ale tieto výsledky ešte nič neznamenajú. Potešilo to však, dodalo nám to pohodu na tréningoch.“ V kádri sa udialo celkom dosť zmien, bude na jar silnejší? „Či bude silnejší, je jedna vec, ale či bude aj úspešnejší, druhá. Tí hráči, čo prišli, majú svoju kvalitu a sú dobrí na túto súťaž,“ uviedol tréner.

Aby mala hra tvár

Ešte aj v záverečných dňoch prípravy bol v tíme pohyb smerom dnu aj von, pribudol Michalovčan Jacko a do Sobraniec odišla opora Viňanský.

„Uvidíme, kto ho nahradí, alternatívy nejaké sú. Bol to univerzál, vedel zahrať v defenzíve aj v ofenzíve. Očakávali sme však, že môže skončiť. Bude to isto strata, vedel rozhodovať zápasy,“ hovoril Belán.

Otázne je ešte zotrvanie Praščáka, ktorý sa chce vrátiť do rodných Vyšných Remiet.

V klube si pred odvetou čo sa týka umiestnenia nedávajú žiadne konkrétne ciele.

„Či skončíme piaty alebo deviaty, je to jedno, čím skôr sa chceme zachrániť. Bol by som rád, ak by sme nedostávali zbytočné góly a nestrácali body preto, že na ihrisku nebudeme robiť to, čo si povieme v kabíne. Chceme, aby naša hra mala tvár.“

Jarnú ouvertúru absolvuje TJ na ihrisku o udržanie sa bojujúcej Bardejovskej Novej Vsi.

„Stále ešte nevieme, kde budeme hrať, či na ich ihrisku, alebo na umelej tráve v Bardejove. Sám som v očakávaní, aký to bude zápas. Musíme sa pripraviť, aby nás domáci nezaskočili. Chceme sa však dobre naladiť do ďalších súbojov.“

Káder TJ v jarnej časti

Brankári: Bréda, Ónody, Rošinec.

Hráči do poľa: Kostovčík, Pakosh, Dargaj, Gomboš, Tokár, Jacko, Chýrik, Shukal, Smoľák, Lendiel, Slinčák, Horňák, Lukačko, Baranec, Praščák.

Odišli: Gora Ndiaye, Haris Miraljemovič, Dzenan Osmanovič, Miroslav Paulovčák (všetci zahraničie), Martin Viňanský (Sobrance), Miroslav Koscelník (Trebišov, ukonč. hosť.), Dominik Vohar (Humenné, ukonč. hosť.).

Prišli: Oleksandr Pakosh, Sergii Lendiel, Iurii Shukal (všetci Sobrance, hosť.), Miloslav Bréda, Lukáš Jacko (obaja Michalovce, hosť.), Štefan Horňák (Moldava n/B, hosť.), Ján Smoľák, Viktor Kostovčík (obaja návrat zo zahraničia).

ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.