Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Na Veľkej cene Slovenska už bude hrať aj Toliverová

Na tréningu. Zaberačku vystrieda turnaj. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 27. máj 2014 o 00:00

Tento týždeň čaká našu ženskú basketbalovú reprezentáciu Veká cena Slovenska.

V Infiniti aréne v Košiciach to bude jediná herná previerka pred blížiacou sa kvalifikáciou o postup na európsky šampionát. Od piatka do nedele budú môcť tréneri Kováčik a Jankovič testovať pripravenosť tímu, ktorý sa chce pobiť o miestenku na majstrovstvách Európy v Maďarsku a Rumunsku.

KOŠICE. V piatok štartuje Veľká cena Slovenska v basketbale žien. Na medzinárodnom turnaji v Košiciach, na ktorom štartuje okrem nášho výberu aj Estónsko, Nemecko a Maďarsko bude mať premiéru v slovenskom reprezentačnom drese Kristi Toliverová.

Náš manažment získal 27-ročnú a 170-centimetrov vysokú rozohrávačku do slovenských radov. Americká rodáčka pôsobiaca vo WNBA získala nedávno slovenské občianstvo. A počas víkendu ju budú môcť po prvý raz vidieť v akcii aj diváci v Košiciach.

„Kristi Toliverová je kvalitná hráčka. Uvidíme, ako sa za ten krátky čas zžije s kolektívom. Príde však rozohraná z WNBA, takže čo sa týka jej formy, nemal by tam byť problém. Od stredy s nami začne trénovať, dúfame, že sa rýchlo adaptuje. Tri sezóny hrala aj v Európe, takže vie, aký štýl sa tu preferuje. Ale naše systémy budú pre ňu nové, musí si na ne zvyknúť, aby nám bola čo najviac nápomocná,“ hovorí Kováčikov asistent Peter Jankovič.

Iba tri stretnutia na zohranie

Náš tím má tri stretnutia na to, aby sa zohral pred samotnou kvalifikáciou.

„Je to málo, ale situácia je skrátka taká. Tri stretnutia nemôžu postačovať na zohranie. Ale pre mesiacom a pol sme nevedeli, či vôbec pôjdeme do kvalifikácie, tak sa s tým treba vyrovnať. Aj na tréningoch sa budeme snažiť viac hrať, hoci to nie je to isté ako zápas.“

Slovensko je v renkingu Medzinárodnej basketbalovej federácie na 14. priečke. Poľsko je sedemnáste, Slovinsko a Luxembursko zhodne na 24. pozícii. Takže sme papierovým favoritom A-skupiny.

Hrá sa systémom každý s každým doma - vonku, postup si zabezpečia šiesti víťazi skupín a päť krajín na druhej pozícii.

„Naším cieľom je postúpiť na šampionát. Nič iné neberieme. Veríme, že ďalej pôjdeme z prvého miesta, aby sme potvrdili rebríčkové nasadenie. Vieme, že Poľsko aj Slovinsko majú kvalitné tímy, akže jednoduché to nebude,“ dodal asistent trénera našej ženskej reprezentácie Peter Jankovič.

Program SR na Veľkej cene Slovenska

30. mája 2014 (piatok): Slovensko – Estónsko (18.15 hod., Infiniti aréna Košice)
31. mája 2014 (sobota): Nemecko – Slovensko (18.15 hod., Infiniti aréna Košice)
1. júna 2014 (nedeľa): Slovensko – Maďarsko (18.15 hod., Infiniti aréna Košice)

tt

Súvisiace články