Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na úvod veľa gólov a jeden nevydarený zápas

Sportnet|Publikované 15. aug 2008 o 22:00

SPIŠ. Prvé kolo najvyššej oblastnej futbalovej "šaľenoty" máme za sebou. A hneď začiatok sa len potvrdil jej prívlastok šaľenota. Tridsaťštyri

SPIŠ. Prvé kolo najvyššej oblastnej futbalovej "šaľenoty" máme za sebou. A hneď začiatok sa len potvrdil jej prívlastok šaľenota.

Tridsaťštyri

Možno padol aj rekord. Tridsaťštyri gólov v prvom kole, to si história futbalu v oblastnej súťaži asi nepamätá. Už dopoludnia sa zrodili veľké víťazstvá Gelnice v Iliašovciach (6:2) a Jamníka doma s Mníškom n/H (6:0). Sedem gólov videli diváci v Letanovciach, no len tri do siete hostí zo Sp. Hrušova. Po jednom góle videli diváci v Odoríne a Chrasti n/H. Ešte v jarnej časti v II. triede SOFZ sa Odorínčania pohrávali v poslednom kole doma s Hnilčíkom ako mačka s myšou. Aj v "jedničke" sa s nimi zahrávali, keď nevyužili celú plejádu gólových šancí. Trest v podobe gólu Hnilčíka a víťazstva hostí na seba nenechal čakať. Najtesnejšie víťazstvo stačilo aj Chrasťanom na plný bodový zisk s Markušovcami. Rušný a dramatický futbal videli diváci v zápase Kluknavy a Olcnavy (3:2). Remíza by bola asi najspravodlivejšia, no zbytočný faul v šestnástke a následný pokutový kop obral futbalovejších hostí o bod.

Jochman stop na štyri zápasy!

Témou číslo jedna bol nevydarený šláger kola Poráč Bystrany (3:3). Je zaujímavé, že nezávisle na sebe obe strany otvorene kritizovali nezvládnutý výkon zo strany hlavného rozhodcu Šofranka. Pri vynášaní trestu za vylúčenie dvojice Kukič Jochman na "disciplinárke" len pokrčili plecami a dodali: "Držali sme sa zápisu o stretnutí a správe delegáta zápasu." Žeby dlhoročná opora Bystrian a dokonca zväzový tréner SOFZ Milan Jochman tak hrubo porušil pravidlá, aby dostal stop na štyri zápasy???

Druhé kolo

Dopoludňajšími stretnutiami Letanovce Odorín a Bystrany Iliašovce štartuje druhé kolo. Letanovčania budú skladať reparát za nevydarené prvé kolo, no rovnako uspieť chcú aj zverenci Petra Danka. Iliašovčania toho na začiatok veľa neukázali a tak sú Bystrianci aj bez Jochmana veľkým favoritom. Popoludní sú na programe tri veľké derby zápasy. Futbalový sviatok bude v Markušovciach, ktoré hostia Poráč. Súboj odvekých rivalov bude v Olcnave, kde sa predstaví Jamník. Iskriť to bude aj v zápase Gelnice s Kluknavou. Po rokoch najvyššia oblastná futbalová súťaž zavíta do Hnilčíka, kam pricestujú Chrasťania. Opäť za svojím súperom budú merať cestu futbalisti Mníška n/H, tentoraz do Spišského Hrušova, ktorý má jednu veľkú novinku nového brankára Mareka Filipa. Prvý zápas mu vyšiel!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.