Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Na US Open nebude Šarapovová ani Sugarpova

(Autor: TASR/AP)
SITA|22. aug 2013 o 09:07

Dvadsaťšesťročná Ruska má problémy s pravým ramenom, odhlásila sa z turnaja.

NEW YORK. Ruská tenistka Maria Šarapovová sa odhlásila zo záverečného grandslamového turnaja sezóny US Open pre zranenie pravého ramena.

V stredu, deň pred žrebom hlavnej súťaže, to oznámil riaditeľ podujatia David Brewer.

"Maria nás informovala, že nebude schopná hrať na US Open pre zápal mazového vačku v kĺbe pravého ramena. Prajeme jej skoré uzdravenie a tešíme sa na jej návrat na budúci rok," uviedol Brewer.

Šarapovová je víťazka turnaja z roku 2006. "Bolo pre mňa veľmi ťažké urobiť toto rozhodnutie. Nebolo však na zotavenie veľa času. Podstúpila som mnoho testov, vypočula viaceré názory a všetky naznačovali, že tam je málo času, aby sa rameno dalo úplne do poriadku," napísala Šarapovová na facebookovom profile.

Dvadsaťšesťročná Ruska mala byť na US Open treťou nasadenou hráčkou, pri jej absencii sa na toto miesto posunie Poľka Agnieszka Radwanská.

O jedno miesto si svoje nasadenia vylepšia aj dve slovenské tenistky, Dominika Cibulková bude 17., Magdaléna Rybáriková 29.

Zásluhou Šarapovovej neúčasti sa medzi nasadené hráčky dostala jej krajanka Anastasia Pavľučenkovová, ktorá bude 32. nasadená.

Súvisiace články