Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Na turnaji v Portugalsku sa hrá EURO-oney

Sportnet|23. jún 2004 o 00:00

Také a podobné titulky ponúka nielen britská tlač. The Sun dodáva: "Zázračné dieťa opäť inšpirovalo Anglicko a doviedlo ho senzačným dvojzásahom do štvrťfinále."

Delegát UEFA prezident Slovenského futbalového zväzu František Laurinec bol triezvejší, ale tiež výstižný: "Už teraz patrí medzi najväčšie hviezdy majstrovstiev. Je sebavedomý a má inštinkt na góly. Európa sa však hrdí aj ďalšími výraznými talentami."

Wayne Rooney je mladý a nezaťažený, teda aj psychicky odolný, silný ako kôň. To v žiadnom prípade nie je hanlivé, skôr naopak. Hoci anglické, najmä bulvárne noviny, nezabúdajú dodať, že aj s mladíckou nerozvážnosťou pri poháriku.

Skrátka, taký normálny, jednoduchý a slávny mladý muž. Vychádzajúc z rodinnej tradície by mal byť skôr boxer, alebo hráč rugby, črty týchto športov však v sebe má. Prijíma i rozdáva údery.

Aj postava je taká - výška 181 centimetrov, hmotnosť 79 kilogramov. Vo svojej druhej sezóne v Premier League dal za Everton 9 gólov, ale dostal aj 9 žltých kariet. Dlho sa s ním budú spájať aj prívlastky najmladší. Je to v prípade prvého štartu v národnom mužstve (12. 2. 2003 s Austráliou 1:3), prvého reprezentačného gólu (6. 9. 2003 v kvalifikácii ME s Macedónskom) a boli to štyri dni aj v prípade streleckého úspechu na ME, kým ho neprekonal Švajčiar Johan Vonlanthen. Vráťme sa k šťastnej hviezde Rooneyho. Tá platí aj v spojení s Davidom Moyesom, ktorý hráča nepreťažil, rozumne dávkoval množstvo minút na ihrisku, tréningy, pochvaly i kritiku.

Samozrejme, Everton si chce svoju mladú, veľkú hviezdu udržať. I preto spomínaný manažér povedal ako výkričnú cenu neuveriteľných 50 miliónov libier. Slávnejší FC Liverpool by rád videl reprezentačnú dvojicu Owen - Rooney na svojom štadióne. Ich spolupráca je výborná a zhodne tvrdia: "Hrá sa nám spolu dobre, všetko funguje bez problémov."

Aj zásluhou tejto skvelej dvojice dalo Anglicko najviac - 8 gólov. Polovicu z nich Rooney a je na čele tabuľky strelcov.

(dus)

Súvisiace články