Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Na troch štadiónoch zhodne po poltucte

Sportnet|Publikované 22. okt 2002 o 22:00

HOKEJ Najvyššia hokejová súťaž ST extraliga pokračovala včera stretnutiami 18. kolaHC Košice - Slovan Bratislava 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)Košice -

HOKEJ Najvyššia hokejová súťaž ST extraliga pokračovala včera stretnutiami 18. kola

HC Košice - Slovan Bratislava

4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Košice - Domáci sa pustili do súpera s chuťou. Už v 4. min. ponúkol Ihnačák tutovku Sabolovi, jeho strelu ešte brankár Slovana Rybár vyrazil, ale Drotár dopravil puk za jeho chrbát. Košičania držali Bratislavčanov na dištanc, takže tí sa do prvej dobrej príležitosti dostali až v 15. min. Gólman Šimonovič si však s Junasovým pokusom poradil a vyznamenal sa i pri samostatnom úniku Hudeca. V 19. min. znovu presne prihral Ihnačák a Drotár zblízka druhýkrát prestrelil Rybára. Aj v druhej tretine Východniari zodpovedne bránili a nepúšťali hostí na dostrel. Tretí gól pridali Košičania dve sekundy pred koncom presilovky, úspešný bol Kövér. O chvíľu sa rútil na Rybára sám Kováč, ale neuspel. V 37. min. sa však už z ďalšej početnej výhody nemýlil po vyšachovaní obrany Slovana Kroták. V záverečnej časti ešte mohli prikrášliť výsledok Vantroba i Kroták, ktorého strela skončila na hornej žŕdke. Zaujal ešte pästný súboj Kováča s Hudecom, ale na zaslúženom víťazstve Košíc sa už nič nezmenilo.

Góly: 4. a 19. Drotár, 32. Kövér, 37. Kroták. Pred 2000 div8kmi royhodovali Beniač - Gajan, M. Grečko, vylúčení 9:8, navyše K. Kováč 5+10+DKZ - Hudec 5+10+DKZ za vzájomné napadnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, striedania: 21. Šterbák za Frühaufa. HC Košice: Šimonovič - Nádašdi, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Frühauf - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, K. Kováč, Kmiť - Gajdoš, Troliga, Holečko. Slovan: Rybár - Pavlas, Šafařík, V. Vlk, Jendek, Javín, Seman, R. Sloboda, Mihálik - Rataj, Ľ. Hurtaj, Junas - Kapuš, Lipiansky, Pavličko - Hudec, Halaj, J. Mrena - Kuľha, Macho, Sýkora.

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Nadviazali sme na dobrý výkon Trenčína. Najmä v prvej tretine nás podržal brankár Šimonovič. V ďalšom priebehu sme dobrý výkon korunovali ďalšími gólmi."

Marián ŠPACAI

HKM Zvolen - ŠKP Poprad

6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Zvolen - Po obojstranne vlažnom začiatku si šiel v 6. min sadnúť na trestnú lavicu Verčík a od tej chvíle už Zvolenčania priamočiaro smerovali k hladkému bezproblémovému víťazstvu. Sieť za brankárom Klempom prvýkrát napol v presilovke v 7. min Kořínek, o 18 sekúnd neskôr po spolupráci s Kavuličom skóroval Jánoš a keď v 13. min po chaotickom striedaní zabudli Popradčania na Jánoša, prehrávali už o tri góly a bolo prakticky po zápase, najmä keď v 15. min nevyužili 51-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Druhú tretinu podfarbila nielen nefungujúca sveteľná tabuľa, ale aj neškodné úsilie hostí streliť aspoň jeden gól. V 32. min bombou pod žŕdku schladil ich snahu Kořínek a tým najlepším spôsobom umocnil nadvládu domácich. Hostia sa na výraznejší odpor nezmohli a pri minime šancí nechali vyniknúť brankára Križana, najmä v 12. min po strele Kloudu a v 37. min, keď Verčíkovi puk z blafáku vypichla Križanova hokejka. V záverečnej trteine sa sveteľná tabuľa už rozsvietila, nad výkonom Popradčanov však zostal hlboký tieň. Ich nemohúcnosť verne znázornil v 44. min Misál, keď z bezprostrednej blízkosti netrafil odkrytú bránku a v 48. min Verčík, ktorý v samostatnom nájazde mieril len do hornej žŕdky. V 49. min prepasíroval puk pod telom brankára Klempu Harabín a v 55. min spečatil krutú, no zaslúžene poltuctovú prehru policajtov Kolník.

Góly: 7. a 32. Kořínek, 7. a 13. Jánoš, 49. Harabín, 55. Kolník. Pred 2048 divákmi rozhodovali Jakubec - Krpelec, Valach, vylúčení 6:6, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, zmeny: 21. Rusnák za Jurča, 41. Valigura za Petrička (všetci Poprad). HKM: Križan - Augusta, Čech, Kowalczyk, Klepáč, Pukalovič, Škuta, Štork, Harabín - Török, Kořínek, Weissmann - Kolník, Jánoš, Kavulič - Cibuľa, Jurík, Paciga - Bokroš, Malček, Lipták. Poprad: Klempa - M. Turan, Kolba - Barto, Jurčo, R. Gavalier, M. Tomas - Segľa, Palovčík, Misál - Hvíla, Kollár, Verčík - Petričko, Klouda, R. Tomas.

(TASR)

MHC Martin - VTJ Sp. N. Ves

6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Martin - Hostitelia po víťazstvách nad Slovanom a v Poprade pokračoval v úspešnej sérii aj v dueli so Spišiakmi. Domáci sa síce pomaly rozbiehali, ale snaživí hostia držali s nimi krok len v prvej tretine, kedy prehrávali len jednogólovým rozdielom. Od 21. minúty, keď strelil R. Paľov druhý gól domácich, už bolo na ľade len jedno mužstvo. Hostia sa prakticky len bránili a o všetkom hovorí najlepšie fakt, že brankár Sopko bol najlepším hráčom hostí. Napriek šiestim inkasovaným gólom veľakrát svojich podržal a zabránil dvojcifernnej prehre.

Góly: 3. Važan, 21. a 34. R. Paľov, 39. J. Krišák, 45. Schneider, 55. Špirko. Pred 3000 divákmi rozhodovali D. Konc - Hauko, Müllner, vylúčení 2:7, navyše Liba a Bambúch (Sp. N. Ves) na 10 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, striedania: 25. min Stančok za J. Kováčika, 54. Dzubina za Rovnianka - od 10. min bez Zajaca a Valečka, od 31. do 41. bez Muránskeho a Krausza. Martin: Rovnianek - J. Kováčik, R. Böhme, Schneider, Česnek, Magdoško, Michnáč - Riečičiar, Lezo, Kotlárik - Špirko, Šimurda, R. Sýkora - Pavel, Mahdalík, R. Paľov - Važan, J. Krišák, Beutel - J. Markovič. Sp. N. Ves: Sopko - Sabiki, Gríger, Hrubý, Žec, V. Turan, Bambúch, Zajac, Valečko - Kristián, Veselovský, Filip - Dian, Laštiak, Liba - Sax, Mravec, Krausz - Muránsky, Kostelňák, R. Ilavský.

(TASR)

Zostávajúce výsledky: MsHK ŠKP Žilina - HK 36 Skalica 6:0 (3:0, 2:0, 1:0), góly: 1. Beran, 1. a 55. Kazda, 17. Polanský, 29. Krajčí, 33. Lažo. Pred 1752 div8kmi rozhodovali Müller - Lokšík, M. Novák, vylúčení 2:2, presilovky 0:0, oslabenia 0:0. MHk 32 Lip. Mikuláš - Dukla Trenčín 3:3 po predĺžení (1:2, 0:1, 0:1 - 2:0)

Góly: 12. a 46. Bartánus, 43. Droppa - 1. Hanzal, 7. Kukumberg, 35. Sejejs. Rozhodcovia: Kontšek - Jung, Rakyta, vylúčení: 8:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedania: 41. Milec za Hunu, 2100 divákov.