Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Na trhanie vlasov nie je dôvod, v derby sa pokúsia o zmenu ťaženia

Sportnet|Publikované 23. sep 2002 o 22:00

Poprad - Trojbodové honorovanie víťazstva v riadnom hracom čase spôsobuje, že ani zdanlivo veľké straty na začiatku nového extraligového ročníka

nemusia znamenať pohromu a diváci či aktéri si kvôli tomu nemusia trhať vlasy. To si možno hovoria i v Poprade a k tomu pridávajú vieru v obrat. Posledné miesto v pelotóne však uzemňuje stav optimizmu a mrzí hlavne to, že Podtatranci sú stále ako jediný účastník bez víťazstva. Nepodarilo sa im to docieliť ani na klonku minulého týždňa v Žiline a práve nastávajúc tri kolá by mali byť v znamení prielomu v ich počínaní si.

"Pomaly sa rozbiehame a dôvodov je niekoľko. Hlavne doplácame na to, že nám nevychádza zakončenie, dávame dosť málo gólov. Pritom nedá sa povedať, že by sme si nevedeli vypracovať šance, len ich zužitkovanie je mizerné," pokúsil sa analyzovať negatívne stránky herného prejavu Martin Tomas (na snímke vpravo v bielom). Ako obranca však nechcel váľať všetku vinu na spoluhráčov v ofenzíve za to, že sú dosť nedôrazní a nepresní pri streľbe. Sebakriticky tiež dodal: "Je pravda i to, že dosť veľa inkasujeme. Trebárs na ľade Slovana sme síce zaznamenali päť zásahov, lenže poltucet sa objavil v našej bránke. Naša hra ale nie je naozaj taká, aby sme figurovali na chvoste, len sa nevieme vyvarovať hlúpych chýb, za ktoré samozrejme pykáme. Pritom tých kiksov nie je hromada, len pár, ale i to stačí na to, aby nás súperi doteraz vždy nachytali na hruškách. "

Na žilinskom štadióne všetko podstatné sa udialo v prvej tretine. "Z prvých šesť minút sme štyri hrali oslabení o vylúčených hráčov, dostali sme dva góly a už sa to potom s nami viezlo počas celého stretnutia. Čo z toho, že sme dve tretiny boli výrazne lepší než domáci Žilinčania, keď nám koncovka nevychádzala. Pritom súper neukázal nič mimoriadne, v podstate je rovnako silný ako v minulom ročníku, ťaží z bojovnosti a nasadenia."

Pravdaže, letné rošády na súpiske ovplyvnili do istej miery súčinnosť, zohratosť formácií. Navyše, stále vlastne prichádzajú nové tváre, trebárs Kolba, Kollár, Barto. I preto treba mať trpezlivosť, kým sa výsledky dostavia. "Pomaly to iste príde, chlapci sa iste oťukajú a bude to len lepšie." Ak sa mužstvu nedarí, je viac než inokedy vítané uhrať najprv jeden duel tak, aby sa zacelili všetky predošlé rany. "Dnes hostíme Spišiakov a verím, že to prelomíme a potom to bude iba priaznivejšie." M. Tomas už derby v najvyššej súťaži so susedmi hral a pripomenul, že iste aj v tom nastávajúcom bude dosť divákov, ktorí vytvoria primeranú kulisu. "Neobávam sa o to, že by chýbala bojovnosť z oboch strán. Verím, že by nám vlastné prostredie mohlo pomôcť." Hostia si ale veria, zvlášť po tom, čo zdolali práve Slovan v predošlom kole. "Podľa mňa sa zamerajú na bránenie a to, aby udržali stredné pásmo a inkasovali čo najmenej gólov. Budú sa snažiť znervózniť nás, ale to nesmieme dopustiť. Od nás sa očakáva vyššia aktivita, to, aby sme rivala prekvapili," dodal bek ŠKP, ktorý nastupuje vo dvojici s Romanom Gavalierom. Naznačil i želanie, aby tréneri mali čo najmenej dôvodov v tomto meraní síl na kritické pripomienky. "Nesmieme byť psychicky labilní, lebo z toho dokáže vyťažiť iba súper."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.