Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na také umiestnenie si v Udavskom nepamätajú

Sportnet|Publikované 14. okt 2003 o 22:00

Udavské - V posledných ročníkoch sa futbalisti Udavského väčšinou trápili a v tabuľkách sa pohybovali na miestach, ktoré boli zostupové. Nakoniec sa

im vždy podarilo zachrániť v piatej lige, hoci to bolo až v záverečných kolách súťaže.

Zmena k lepšiemu nastala až v tomto ročníku, keď sa pohybujú v prvej polovičke tabuľky a po desiatom kole im patrí štvrté miesto, keď za vedúcim Brekovom zaostávajú len o bod . To svedčí hlavne o zlepšenom tréningovom procese, pretože hráči vydržia hrať počas celých deväťdesiat minút. Potvrdili to aj v nedeľňajšom zápase s Košarovcami, ktorý síce vyhrali len tesne 2:1, ale na ich hre bolo vidieť už nielen bojovnosť, ale aj ovládanie lopty a zlepšenú streľbu. Ale v tomto zápase si rovnako dobre počínali aj futbalisti Košaroviec, preto aj výsledok bol na vážkach až do záverečných minút zápasu. Preto diváci, ktorí boli na zápase odchádzali domov spokojní. Svoj názor na jeho priebeh nám povedal aj bývalý hráč Udavského Jozef Magoč. "Bol to naozaj pekný derby zápas o čo sa pričinili obidve mužstvá. Škoda len, že nepadlo viac gólov, pretože dobré šance mali obidve mužstvá, obrany však pracovali spoľahlivo a nedovolili súperovým útočníkom veľa priestoru na streľbu. Vynikli tiež brankári Klamár a Pekala, ktorí vyriešili viaceré ošemetné situácie pred svojími bránkami a boli skutočnými oporami svojich mužstiev. Naše mužstvo sa zlepšuje vo všetkých činnostiach a zdá sa, že v tomto ročníku nebude bojovať o záchranu v súťaži, ale má šancu na popredné umiestnenie," dodal J, Magoč. Zvedaví sme boli aj na názor druhej strany, teda priaznivca Košaroviec. "Bol to vyrovnaný zápas a divákom sa musel páčiť. Naše mužstvo mohlo o výsledku rozhodnúť už v prvom polčase, kedy malo najmenej štyri vyložené gólové príležitosti. Ich zakončenie však bolo slabé a hlavne Lukáč mal vychýlenú mušku. Spoľahlivo pracovala obrana, ktorá nedovolila hráčom Udavského manévrovanie v našom pokutovom území. Pochvalu si zaslúži hlavne skúsený Jaroslav Béreš, ktorý aj napriek pokročilejšiemu veku odvádza dobré výkony a je naozajstným príkladom pre mladších spoluhráčov. Výkonom sa mu priblížil útočník Tracík, ktorý svojími technickými kúskami sa presadzoval po celej ploche ihriska a robil veľké problémy domácej obrane," konštatoval Štefan Bľacha, ktorý nie je z Košaroviec, ale fandí tomuto mužstvu, za ktoré hrá aj jeho syn.

Do konca jesenného kola ostáva odohrať ešte tri kolá. Pri pohľade na tabuľku je zrejmé, že o víťazovi polovičky súťaže sa to môže ešte poriadne zamiešať. Veď bodový rozdiel medzi prvým Brekovom a šiestym Hažínom sú len štyri body. Fanúšikov teda naozaj čaká zaujímavý záver jesenného kola.