Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Na Svetový pohár tímov aj Ferrer, Caňas a Kohlschreiber

SITA|Publikované 28. mar 2008 o 14:38

DÜSSELDORF 28. marca (SITA) - Po Rusoch Michailovi Južnom a Igorovi Andrejevovi sú známi ďalší štyria hráči, ktorí prisľúbili účasť na 31. ročníku düsseldorfského Svetového pohára tenisových reprezentačných ...

DÜSSELDORF 28. marca (SITA) - Po Rusoch Michailovi Južnom a Igorovi Andrejevovi sú známi ďalší štyria hráči, ktorí prisľúbili účasť na 31. ročníku düsseldorfského Svetového pohára tenisových reprezentačných tímov (ARAG ATP World Team Cup, 18. - 24. mája, dotácia 1,5 milióna eur, antuka). Španielsko môže rátať so službami Davida Ferrera. Trofej obhajujúca Argentína otvorila zapĺňanie svojej súpisky Guillermom Caňasom. S voľnou kartou účinkujúci hostitelia majú v kádri Philippa Kohlschreibera. V pozícii náhradníka zatiaľ figurujúce Česko predbežne disponuje Tomášom Berdychom.

Osem družstiev (okrem spomenutých aj USA, Francúzsko, Švajčiarsko a Chorvátsko) rozdelia žrebom do dvoch skupín, v ktorých sa bude hrať systémom každý s každým. Víťazi sa stretnú vo finále. Jeden duel obsahuje dve dvojhry a štvorhru. Tím môžu tvoriť traja až piati tenisti. Kritériom na stanovenie účastníckych krajín bolo rebríčkové postavenie dvoch najlepších singlistov v renkingu ATP Entry po novembrovom šanghajskom Masters Cupe. Španieli Rafael Nadal (druhý v počítačovom poradí) a Ferrer (piaty v hodnotení) dosiahli najnižší súčet - 7. Na všetkých edíciách sa okrem Nemecka zúčastnili len Spojené štáty americké, ktoré sú so 4 trofejami spolu so Španielskom a Nemeckom historicky najúspešnejším štátom. V roku 2000 zvíťazilo Slovensko. Do tímu vtedy patrili Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Ján Krošlák, kapitánom bol Miloslav Mečíř.


Konečné poradie v Race to the Düsseldorf 2008:

1. Španielsko 7 (Rafael Nadal - 2, David Ferrer - 5)

2. USA 19 (Andy Roddick - 6, James Blake - 13)

3. Rusko 23 (Nikolaj Davydenko - 4, Michail Južnyj - 19)

4. Argentína 27 (David Nalbandian - 9, Guillermo Caňas - 18)

5. Francúzsko 33 (Richard Gasquet - 8, Paul-Henri Mathieu - 25)

6. Švajčiarsko 36 (Roger Federer - 1, Stanislas Wawrinka - 35)

7. Chorvátsko 39 (Ivan Ljubičič - 17, Ivo Karlovič - 22)

8. Nemecko 43 (Tommy Haas - 12, Philipp Kohlschreiber - 31)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.