Piatok, 23. apríla, 2021Meniny má Vojtech

Na Svetovom pohári tímov ATP do finále Argentína a Nemecko

SITA|20. máj 2011 o 19:33

V sobotňajšom finále 34. ročníka Svetového pohára tenisových reprezentačných tímov mužov pod hlavičkou ATP sa od 12.00 h na antuke v Rochusclube v Düsseldorfe stretnú trofej obhajujúca Argentína a domáce Nemecko.

DÜSSELDORF.

Argentínčania Juan Monaco, Juan Ignacio Chela a Máximo González sa stali víťazmi základnej Červenej skupiny, Nemci Philipp Kohlschreiber, Florian Mayer, Philipp Petzschner a Christopher Kas obsadili prvú priečku v Modrej skupine. Tradičné podujatie má celkovú dotáciu 1,1 milióna eur. Hrá sa na dve dvojhry a jednu štvorhru.

Nemci, ktorí sa naposledy radovali v sezóne 2005, majú rovnako ako Argentínčania na konte 4 primáty (aj so zarátaním jedného spred zjednotenia krajiny). Sobotňajší víťaz osamie na čele historického poradia pred zdolaným súperom, ale aj USA, Švédskom a Španielskom.

"World Team Cup", na ktorom v sezóne 2000 triumfovali Slováci Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Ján Krošlák pod vedením kapitána Miloslava Mečířa, vyvrcholí deň pred začiatkom hlavných singlových súťaží na parížskom grandslamovom Roland Garros.

Finále:

Nemecko - Argentína

Florian Mayer - Juan Monaco

Philipp Kohlschreiber - Juan Ignacio Chela

štvorhra

Súvisiace články