Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Na svetové jazdecké hry na juh Španielska aj trojica Košičanov

Sportnet|Publikované 3. sep 2002 o 22:00

Košice - V slovenskej výprave reprezentantov na blížiace sa Svetové jazdecké hry, ktoré sa uskutočnia od 10. do 22. septembra v juhošpanielskom

Jereze je aj trojica košických voltížerov zo Slávie UVL (Dravecká, Bičová, Necela). Na tomto podujatí, ktoré sa koná raz za štyri roky sa zúčastnia pretekári z 52 krajín a súťažiť sa bude vo všetkých jazdeckých disciplínách (skokové súťaže, drezúra, všestranná spôsobilosť, vozotajstvo, vytrvalosť, voltíž a po prvý raz i westernová disciplína reining). Podľa slov trénera Košičanov a lonžéra v jednej osobe Mariána Pavľáka práve reining by sa mal stať olympijským športom. Slovenská reprezentácia bude súťažiť len vo voltíži a vytrvalostných pretekoch. Vo voltíži sa zo žien predstavia Eva Dravecká, Jana Malíková z Topoľčianok a Alexandra Vávrová zo Šale. Náhradníčkou je ďalšia Košičanka Andrea Bičová. V kategórii mužov Martin Necela, Ladislav Majdlen (Šaľa) a Martin Vaváček (Freestyle Poprad). Zo skupín sa budeme spoliehať na umenie jazdcov zo Šale. Jediným zástupcom vo vytrvalostnom jazdení je Vratislav Gallo z Mengusoviec.

Košická výprava sa vydá dnes predpoludním na cestu a po krátkej zastávke v Šali, kde sa pripojí k zvyšku reprezentácie a vo štvrtok bude pokračovať na juh Španielska. Slováci sa budú spoliehať hlavne na výkon Evy Draveckej, ktorá pred štyrmi rokmi v Ríme skončila na šiestom mieste. "Pod naše výsledky sa môže podpísať viacero faktorov, napríklad aj dlhá a úmorná cesta. Kým naši súperi sa prepravujú letecky mi pôjdeme autom. Viac ako 3000 kilometrov absolvujeme za tri a pol dňa. Čaká nás náročná cesta, plná úskalia, pričom kone nesmú byť dehydrované. Do dejiska šampionátu by sme mali doraziť v nedeľu. V príprave sme urobili maximum a verím, obaja naši pretekári sa umiestnia v prvej desiatke," povedal M. Pavľák. Medzi ôsmimi koňmi, ktoré sa predstavia v Jereze sú dva z Košíc, 17-ročný Catalin, pre ktorého to bude už tretie vystúpenie na takomto podujatí a 9-ročný Zeus.

Po prvý raz sa Svetové jazdecké preteky uskutočnili v Štokholme, potom v Haagu, v roku 1998 v Ríme a štvrté sa uskutočnia na západnom pobreží Španielska v Jereze de la Frontera. "Slávnostné otvorenie hier je naplánované na 10. septembra a potom sú na programe súťaže žien a mužov. Finále voltíže sa uskutoční 14. septembra. O dva dni neskôr zasiahne do bojov a Vratislav Gallo vo vytrvalostnom jazdení," prezradil pred odchodom M. Pavľák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.