Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Na svahoch je málo lyžiarov

Sportnet|Publikované 15. jan 2007 o 23:00

Aj tam, kde sa dá lyžovať, je málo lyžiarov.

ŽILINA. Dobre zalyžovať si u nás dnes možno iba v približne desiatich horských strediskách. Niektorí prevádzkovatelia stredísk, kde sa ešte dá lyžovať, sa sťažujú na malý záujem.

„Zatiaľ máme dobré podmienky. Momentálne je v našom stredisku 25 až 30 centimetrov snehu. Návštevnosť cez víkend však bola slabá, asi stovka lyžiarov. Ľudia neveria, že sa ešte lyžuje,“ povedala Viera Hudáčková z lyžiarskeho centra Skalka vo Veľkej Fatre. Návštevnosť podľa nej zachraňujú školské lyžiarske kurzy.

Horské stredisko zasnežuje umelo, prírodného snehu napadlo málo, aj ten sa roztopil. „V noci sú tri-štyri stupne pod nulou, takže na zasnežovanie sú dobré podmienky. Technický sneh je trvácnejší,“ povedala Hudáčková.

S veľkými ťažkosťami sa darí udržiavať prevádzku v Závažnej Porube-Opalisku neďaleko Liptovského Mikuláša. Cez víkend boli zjazdovky prázdne, lebo pršalo, teraz vraj lyžujú iba deti z bratislavských škôl, ktoré prišli na výcvik. „Vyzerá to katastrofálne. Momentálne lyžujeme asi iba na 600 metroch, máme okolo 20 centimetrov snehu,“ povedal Daniel Debnár zo strediska.

Straty prevádzkovateľov vlekov sa podľa predpovedí môžu pohybovať v miliónoch korún. Na svahy od začiatku lyžiarskej sezóny prišlo miestami zatiaľ údajne až o polovicu menej lyžiarov než pred rokom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.