Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Na stavbe štadióna v Brazílii opäť zahynul robotník

Stavba štadiónu v Manause. (Autor: TASR / AP)
TASR|15. dec 2013 o 12:42

Od roku 2010, keď sa začali stavebné práce na štadióne v Manause, je to už druhé úmrtie.

MANAUS. Ďalšiu smrteľnú obeť si vyžiadali konštrukčné práce na príprave štadiónov pre futbalové majstrovstvá sveta v Brazílii v roku 2014.

V sobotu spadol zo strechy štadióna v Manause robotník a neskôr zomrel v nemocnici. Informovala agentúra Reuters.

Sústrať želala FIFA

Dvadsaťdvaročný Marcleudo de Melo Ferreira spadol z výšky 35 metrov po tom, ako sa roztrhlo lano, na ktorom visel. "FIFA a organizačný výbor majstrovstiev sveta prijali správu o tragédii s veľkým smútkom. Chceme vyjadriť úprimnú sústrasť jeho rodine, priateľom a kolegom," píše sa v oficiálnom vyhlásení Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Je to ďalšia obeť, ktorú si vyžiadali stavebné práce v Brazílii. Dvaja robotníci zahynuli nedávno v Sao Paule po páde žeriavu, ďalšiu obeť si vyžiadala nehoda na štadióne v Brasilii.

Od roku 2010, keď sa začali stavebné práce na štadióne v Manause, je to už druhé úmrtie. V marci totiž dostal srdcový záchvat 49-ročný robotník, ktorý robil dlažbu v okolí štadióna.

Potrebujú štrajk

Po fatálnom páde mladého robotníka lokálne odbory uviedli, že zvažujú zvolanie štrajku, aby tak upozornili na nevhodné pracovné podmienky.

"Potrebujeme štrajk, aby sme ukázali, čo sa v skutočnosti deje na štadióne," povedal Cicero Custodio, prezident lokálnej únie robotníkov.

Na štadióne v Manause sa má počas budúcoročného svetového šampionátu odohrať kvarteto zápasov, pričom prvým bude súboj Anglicko - Taliansko (14. júna) a zatiaľ druhý istý duel obstarajú USA a Portugalsko (22. júna). Väčšina mužstiev na finálovom turnaji sa však chcelo vyhnúť Manausu, pretože tam je vysoká vlhkosť vzduchu a príliš teplo.

Súvisiace články