Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Na štarte mínus 25,v cieli vľúdna jury

Aj Švajčiar Bruno Kernen (Autor: REUTERS)
Sportnet|Publikované 8. feb 2007 o 00:00

Včerajšok bol na svetovom šampionáte v zjazdovom lyžovaní tréningovým dňom. Dnešok už bude zasa súťažný: premiéru zažije superkombinácia.

AARE. Zjazdárky na štarte stredajšieho tréningu vo švédskom Aare trápil mráz. Podľa francúzskej agentúry AFP mínus 22, podľa nemeckej DPA dokonca – 25 stupňov Celzia.

V cieli 2236 m trate bolo o se­dem menej a rozhodcovia mali súcit. Prvý tréning zjazdu pôvodne vyhrala Švédka Pärsonová, víťazka utorkového super G. Až 18 pretekárok diskvalifikovali za zlý prejazd jednou z 35 bránok. Aj Švajčiar­ku Stygerovú a Ra­kúšan­ku Gör­glo­vú, ktoré napokon vyhlásili za najrýchlejšie.

Naša Zuzulová dosiahla 44. najrýchlejší čas, kým Maculová a Hučková obsadili posledné dve miesta (57. a 58.).

Z mužov vzali tréning vážne Rakúšania Gruber (prvý) a Maier (štvrtý), bojujúci o štvrtú miestenku do sobotňajšieho zjazdu (istí sú Walchhofer, Scheiber a Strobl). Američan Miller mal 28. a víťaz super–G Talian Staudacher až 41. čas.

Slovák Heimschild bol na 55. mieste so stratou 3,39 s, ktorá je podľa vedúceho našej výpravy Richarda Magdolena „prísľubom, že v kombinácii by to nemuselo byť zlé“.

Mužská premiéra su­per­kom­­binácie pozostávajúcej zo zjazdu a len jedného kola sla­lo­mu je už dnes (12.30, resp. 16.00 h). Favoritom je Rakúšan Benjamin Raich­, ktorý na MS 2005 v talianskom Bormiu získal titul v pôvodnej verzii a vyhral aj úvodné kombinačné preteky v novej verzii v januári vo švajčiarskom Wengene.

Súvisiace články