Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Na Šporťáčiku sa deti hýbali i vzdelávali

Šporťáčik mal úspech. (Autor: viza)
Ján Jacoš|Publikované 30. aug 2016 o 22:00

Netradičné letné podujatie má priviesť deti k športu.

PREŠOV. Fakulta športu Prešovskej univerzity už po piatykrát počas prázdnin zorganizovala pre deti od šiestich do jedenástich rokov športovo-vzdelávací tábor Šporťáčik.

V troch turnusoch ho v hale Prešovskej univerzity absolvovalo okolo stoosemdesiat detí. Jeho garantmi v tomto roku boli pedagógovia Fakulty športu PU Lenka Tlučáková, Pavol Čech a Peter Kačúr.

„Do Šporťáčika zapájame aj našich študentov,“ poznamenala Lenka Tlučáková. „Zameriavame sa na to, aby deti efektívne a dobre prežili voľný čas počas prázdnin. Naším cieľom nie je nejaké výkonnostné napredovanie, cieľom je deti zaujať, zabaviť, vyhrať sa s nimi, aby to malo šťavu aj sa vybláznili. Náš tábor má i vzdelávaciu zložku. V tomto roku bola zameraná na olympijské hry v Riu. Deti sa dozvedeli, čo je to olympiáda, čo olympijské hry znamenajú. Chlapci a dievčatá poznajú Petra Sagana a na prekvapenie aj Mateja Tótha,“ podčiarkla L. Tlučáková.

Lenky Tlučákovej sme sa tiež spýtali, čo deti dokáže najviac zaujať.

„Najviac ich podľa mňa zaujímajú jednoduché hry, ktoré sú postavené na zážitku. Samozrejme chlapci chcú hrať futbal, sú živelní, dievčatám sa páči gymnastika. Aj nás to prekvapuje, lebo v školách nie je nejako obľúbená. A u nás sa jej venujú každý deň. Máme záujem, aby k nám chodili všetky deti, ktoré chcú prísť na chuť športu, chcú zistiť, že šport je pekný, jednoduchý a nemusí byť len o výkonoch. Šporťáčik vyžaduje našu polročnú prípravu, sme s ním spokojní. Aj keď je to náročné z personálnej i kapacitnej stránky, na budúci rok možno Šporťáčik rozšíreme na štyri turnusy.“

Vo vestibule univerzitnej haly sme si všimli vystavené výtvarné práce detí.

Lenka Tlučáková: „To je z takej detskej iniciatívy. Keď k nám ráno chlapci a dievčatá prichádzajú, máme hodinu a pol na to, aby len tak nesedeli. Je to čas, keď kreslia, hrajú spoločenské hry, pozerajú rozprávku.“

Pri malom jubileu Šporťáčika treba poznamenať, že dobre vec sa darí.

Na Šporťáčiku mali dobrú náladu aj kamarátky Nina Štefančíková a Ema Mária Martinková. Prezradili nám, že na tomto tábore sa im páčilo všetko, zaujala ich napríklad chôdza na chodúľoch, pri našej návšteve hrali bedminton. Na tento tábor by išli opäť.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 27/2016, v predaji od 30. 8. do 5. 9.

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.