Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Na Spiši sa oslavovalo a hral dobrý hokej

Dres s číslom 50. K okrúhlemu životnému jubileu dostal Gejza Leskovjanský (uprostred) pamätný dres s päťdesiatkou. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 25. sep 2013 o 00:00

Najznámejšia tvár klubu slávila päťdesiatku, do kádra sa vrátil František Koky.SP. NOVÁ VES. Tri domáce zápasy majú za sebou hokejisti Spišskej Novej Vsi a po všetkých troch najvernejší diváci zatlieskali. Proti Prievidzi, Topoľčanom a Bardejovu zverenci trénera Teplicu nesklamali.

Koky je späť

Káder Novovešťanov sa skladá za pochodu. Už proti Bardejovu nastúpil s jeho tradičnou osmičkou na drese odchovanec František Koky. Ten sa na rodný Spiš vrátil po dlhoročnej pauze, kedy pre neho nebolo v mužstve miesto.

„Teraz ani neviem presne povedať, kedy som naposledy obliekal spišskonovoveský dres. Určite sú to štyri roky, no neviem či aj nie päť,“ lovil v spomienkach šikovný útočník HK Spišská Nová Ves a hneď začal hovoriť na tému jeho prvého majstráku:

„S Bardejovom sme hrali vyrovnanú partiu do 50. minúty. Treba povedať, že skôr sme bránili a bojovali. Škoda gólu na 1:2, ale aj mojej šance za tohto stavu. Bol som zle postavený a puk po Lapšanského strele sa odrazil od žŕdky, chýbali milimetre.“

Môžu len prekvapiť

Dnes sa Spišiaci predstavia v metropole Zemplína. Proti silnému súperovi to bude mať Spišská veľmi ťažké.

„Nám je všetkým jasné, že v nasledujúcich zápasoch nemáme čo stratiť. Ideme k súperovi, v ktorého kádri sú veľké hokejové mená. My môžeme len prekvapiť, ako v Michalovciach, tak aj potom v piatok doma proti Senici. Zatiaľ čo sme hrali doma, nemôžu diváci povedať, že sme nebojovali a hrali s nasadením. V tom chceme pokračovať,“ skonštatoval František Koky.

Päťdesiatnik Gejo

V ostatnom domácom majstrovskom stretnutí Spišská Nová Ves prehrala s Bardejovom 1:4, no aj po nešťastnej prehre bola v domácej šatni spokojnosť a hlavne veľký dôvod na oslavu. Dlhoročná tvár spišskonovoveského hokeja Gejza Leskovjanský slávil 50 rokov.

„Hokej som hral od malička. Bol som hokejovým brankárom, chytal som za A mužstvo v národnej hokejovej lige. Po vojenčine v Topoľčanoch som chytal za Tepličku. Blahoželaní bolo neúrekom, no osobne si želám hlavne pevné zdravie. Po športovej stránke, aby tu znova bola extraliga. Pri hokeji robil vyše dvadsať rokov a najkrajšie spomienky boli tie, keď sme postupovali do extraligy. Nezabudnuteľné boli súboje s Nitrou, kedy sa musel zavrieť zimák, lebo už ľudia dnu nevošli,“ povedal päťdesiatročný masér, kustód a veľká osobnosť spišskonovoveského hokeja Gejza Leskovjanský.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články