Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Na Spiši sa dnes začne jubilejná desiata basketbalová sezóna

Jubilejná sezóna. Dnešným stretnutím s Nitrou sa začína na Spiši desiaty extraligový ročník. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 8. okt 2013 o 22:00

V prvom kole prehra v Prievidzi, s Nitrou môžu len prekvapiť.SP. NOVÁ VES. Možno to znie neuveriteľne, ale desať rokov nepretržite sa chodí v Spišskej Novej Vsi na extraligový mužský basketbal.

V rýchlom výpočte úspechov – dve tretie miesta a jedno veľké víťazstvo v Slovenskom pohári.

Čo je však najcennejšie, celých desať rokov chodí na domáce majstráky veľa divákov a atmosféra je najlepšia na Slovensku.

Nový súťažný ročník 2013/2014 odštartovali Spišiaci v Prievidzi. Dnes sa po prvý raz po dlhej letnej prestávke predstavia doma.

A na premiéru majú skvelého súpera. Zo všetkých extraligových tímov sa na Slovensku za desať rokov vyprofiloval ako najatraktívnejší súper Nitra.

„Pre našich basketbalistov chystáme pred stretnutím jedno veľké prekvapenie. Rovnako vyzývame všetkých verných fanúšikov basketbalu na Spiši, aby na prvý zápas doma s Nitrou prišli oblečení v bielom. Predsa len, začína sa jubilejná desiata sezóna, tak nech to má šmrnc,“ vyzval všetkých priaznivcov na Spiši šéf fanklubu Milan Mucha.

Pozitívne ohlasy po Prievidzi

Desiata sezóna bude pre Novovešťanov bohužiaľ aj najťažšia. Tak ako ostatné kolektívne športy v meste aj basketbalisti sa boria s veľkými finančnými problémami.

Aj keď už boli pochmúrne úvahy, či sa vôbec prihlásia do súťaže, či sa bude hrať, nakoniec extraliga na Spiši žije.

V prvom vystúpení prehrala Spišská v Prievidzi 53:86, no ohlasy na hru zverencov Milana Černického boli veľmi pozitívne.

„V Prievidzi sme sa veľmi snažili. V momentálnej situácii našu hru môže zdobiť len bojovnosť a nasadenie. Prievidza nás jasne prevýšila v doskakovaní, tam sme nemali žiadnu šancu a to rozhodlo. Proti Nitre je najdôležitejšie nesklamať divákov. Len bojovnosťou a správnym basketbalovým srdcom môžeme získať divákov na svoju stranu. Treba sa vyvarovať chýb z Prievidze a keď sa nám bude dariť strelecky, môžeme byť nepríjemným súperom nielen Nitre, ale aj ostatným extraligovým klubom,“ uviedol hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Štefan Bečarik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.