Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Na Spiši sa bude hrať vylepšené play–off

Ide o všetko. Play–off zápasy majú pre Spišiakov svoju atmosféru, špecifickosť a hlavne dôležitosť. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 22. mar 2013 o 23:00

Divácky najatraktívnejšia časť sezóny sa začína. V prvom kole vyraďovacej časti hostia Spišiaci zverencov trénera Krajnoviča.SP. NOVÁ VES. Víkend v metropole Spiša bude bohatý na basketbal. V sobotu začínajú play–off sériu muži, v nedeľu hrajú doma ženy druhý zápas série s Piešťanmi.

Veľký basketbalový sviatok bude dnes v spišskonovoveskej športovej hale. V prvom kole rozhodujúcej časti hostia Novovešťania úradujúceho majstra, navyše vedeného novým trénerom Krunoslavom Krajnovičom.

Najlepšou pozvánkou na play–off bol posledný zápas základnej časti s Banskou Bystricou, ktorý po veľkej dráme skončil v riadnom čase remízou a v nadstavení zvíťazili o dva body Novovešťania.

„Začína sa nová súťaž. Všetko, čo platilo doteraz, už neplatí. Všetko, čo sme doteraz bodovo a výsledkovo nazbierali sa vynuluje a play–off je úplne niečo iné. Tu už niet čo vymýšľať. Je pravdou, že hráme proti úradujúcemu majstrovi Slovenska, ale teraz je to už iná Prievidza. Z majstrovského kádra im asi veľa hráčov neostalo. Navyše majú nového trénera, u nás dobre známeho Krajnoviča.

Veľmi dobrou pozvánkou pre divákov bol isto súboj s Bystricou. Sme nesmierne radi, že začíname doma,“ povedal hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Otto Ulman.

Tribúna pre mládež

Pred dnešným mimoriadne atraktívnym 1. kolom play-off basketbalovej extraligy mužov pripravil BK 04 AC LB Spišská Nová Ves pre širokú verejnosť viacero lákadiel. V spolupráci s Inštitútom hokejových štúdií (IHŠ) a jeho partnermi chcú basketbalisti ponúknuť deťom projekt DETI NA BASKET ako možnosť tráviť čas inak.

„Dospieval som na basketbalovom 'plácku' medzi bytovkami, kde sme spolu s priateľmi trávili veľmi veľa času. Radi by sme v spolupráci s BK 04 a našimi partnermi opäť ponúkli deťom na sídliskách, ale rovnako tak v okolitých dedinách možnosť tráviť ich voľný čas nielen na sociálnych sieťach resp. počítači, ale vnímať šport ako alternatívu trávenia voľného času,“ povedal Peter Žifčák, riaditeľ IHŠ a autor projektu.

Projekt štartuje už dnes v športovej hale v Spišskej Novej Vsi, kde je pre deti zo Základnej školy Odorín a rodičov pripravená nová mobilná tribúna a niekoľko fanúšikovských prekvapení.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.