Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Na Spiši sa bude hrať piatoligový napinák o postup

Ostro sledované „béčko“ Popradu. Ani výsledok Popradu v druholigovom derby v Spišskej Novej Vsi nebude taký sledovaný, ako na druhý deň konečný rezultát B – mužstva Popradu proti Hrabušiciam. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 19. máj 2016 o 22:00

V druholigovom susedskom derby sa hrá len o prestíž. Zo štvrtoligistov hrá doma len Mária Huta.

SPIŠ. Futbalový predkrm sviatočného nedeľňajšieho menu bude v sobotu, keď v druholigovom susedskom derby Spišská Nová Ves privíta Poprad.

Asi najčastejšie slovné spojenie bude: „O nič nejde“. Lebo obaja aktéri si udržali druhú ligu aj pre ďalšiu sezónu.

Začína sa susedským derby

Novovešťania majú o motiváciu navyše, lebo v tejto sezóne už trikrát s Popradom nešťastne prehrali. Štvrtoligové predjedlo bude menu, ktoré ponúkne nováčik z Mária Huty proti Sobranciam.

„Ešte stále nie je záchrana definitívna,“ upozornil šéf AŠK Mária Huta Ľuboš Marcinko. A mal pravdu. Vo futbale je všetko možné. Štvrtoligovú definitívu mohli mať v nedeľu po derby Rudňany, ale nestačili na v pohode hrajúce Krompachy.

„Hostia boli futbalovejší. Hostia boli lepší,“ otvorene skonštatoval po prehre 1:3 tréner OŠK Rudňany Pavol Kubus a jeho zverenci budú mať čo naprávať v Geči.

Aj Vlašanom málokto veril proti Rožňave. Prehrali opäť doma a po sérii nelichotivých výsledkov sa zverenci Petra Vandraška v nedeľu predstavia v Kalši.

Folkmarčania potúžení víťazstvom v derby s Mária Hutou cestujú do ďalekých Veľkých Kapušian. Vonku hrajú aj Krompašania, v Čani.

V skupine Sever výsledkovo hojdačkové Spišské Podhradie bolo doma opäť bodovo štedré. Tentoraz brali body Medzilaborce. Podhradčanov hostia v nedeľu posledné Kendice.

Piatoligová tajnička

Najsledovanejší zápas na Spiši bude v nedeľu súboj druhého s prvým. Poprad B hostí Hrabušice. Na tento výsledok budú netrpezlivo čakať v Harichovciach.

Po spletitých kombináciách sa môže čelo 5. ligy Podtatranskej poriadne vyrovnať a bodové odstupy môžu byť minimálne. Harichovce hostia Kravany. Spišská Belá hrá vo V. Lomnici.

Tabuľka:

1. Hrabušice 22 16 4 2 66:33 52

2. Poprad B 22 15 2 5 67:26 47

3. Harichovce 22 13 7 2 56:21 46

4. Spišská Belá 22 14 3 5 61:29 45

Zamotaná je situácia aj na konci piatoligovej tabuľky. Helcmanovce vo veľkom derby s Prakovcami zabojujú o piatoligovú definitívu. Levoča hostí Spišské Bystré.

Napínavý súboj môžu čakať diváci v Tepličke. Tá môže ráznym krokom vykročiť k záchrane. Kto videl na jar hrať Nálepkovo, uzná, že to Tepličania nebudú mať vôbec ľahké.

V jarnej hernej kríze hrajúce Smižany sa predstavia v Hranovnici.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.