Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Na Spiši chodí na hokej málo divákov

Jozef Petruška|Publikované 4. okt 2016 o 22:00

Po najlepšom výkone v sezóne zdolali Novovešťania aj lídra tabuľky.

SP. NOVÁ VES. Hokejisti Spišskej Novej Vsi sa na domácom ľade v ostatnom zápase 1. ligy nezľakli ani prvého mužstva tabuľky. Po výbornom výkone zvíťazili nad Detvou 4:2.

Od prvého kola má herný prejav správnu fazónu. Spišiaci doplácali hlavne na zahadzovanie gólových príležitostí.

Menší „výbuch“ mali po vysokej prehre v Michalovciach, ale proti prvej Detve to bol parádny hokej.

Skóre bolo ako na hojdačke, jeden gól krajší ako druhý. A posledné sekundy sa dohrávali za obrovského potlesku divákov.

„Proti Detve videli diváci kvalitný hokej. Po zaváhaní v Michalovciach sme sa rehabilitovali. Môžem pochváliť všetkých hráčov, čo zasiahli do hry. Verím, že takto budeme pokračovať ďalej a proti Skalici nadviažeme na tento výkon,“ nešetril slovami chvály tréner HK Spišská Nová Ves Jozef Škrak.

Čakajú viac divákov

Je len na škodu, že spišskonovoveský divák od začiatku sezóny akosi zanevrel na hokej. Pritom všetky doterajšie domáce stretnutia ponúkli kvalitný hokej.

Súboj s Detvou bol jednoznačne najlepší. „Snáď keď sa vonku ochladí, tak príde aj do hľadiska viac divákov. My sa snažíme, ako sa len dá,“ povedal Ľubomír Vaic.

„Od lídra sme očakávali náročný zápas. Boli na prvom mieste a my sme dokázali, že dokážeme poraziť aj lídra. V šatni tak vieme, že každého môžeme poraziť. Keď takto budeme hrať v ďalších zápasoch, nemusíme sa báť spodných priečok tabuľky,“ skonštatovala opora Spišskej Novej Vsi.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.