Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Na Spiši Křemen strieda Horvátha

Zlepšiť výsledky a tabuľkové postavenie. To bolo hlavným dôvodom trénerskej zmeny v HK Spišská Nová Ves. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 1. jan 2016 o 23:00

Po zápase so Senicou vedenie klubu pristúpilo k radikálnej zmene.SP. NOVÁ VES. Do nového hokejového roka vstúpi A–mužstvo HK Spišská Nová Ves s podstatnou novinkou. K zmene dochádza na trénerskom poste.

Neľahké rozhodnutie

Začiatok hokejovej sezóny 2015/2016 bol na Spiši veľmi hekticky. Letnú prípravu začal Peter Křemen, ktorý odišiel do Humenného a v auguste vykorčuľoval na ľad ako tréner Vladimír Klinga. Majstrovskú sezónu však odštartoval Marián Horváth. Na prelome rokov došlo k trénerskej rošáde.

„Naozaj to nebolo jednoduché rozhodnutie. Mariána Horvátha sme oslovili, keď sme na začiatku sezóny ostali bez trénera. Ťažko sa mi z ľudského hľadiska hovorí o odvolaní trénera, no potrebujeme výsledky a dať mužstvu nový impulz. Stále sa nevzdávame postupu do play–off a vytúženej ôsmej priečky po základnej časti. A to bolo hlavným dôvodom tejto zmeny,“ uviedol riaditeľ HK Spišská Nová Ves Ľubomír Vaic.

Prvým momentom, ktorý viedlo vedenie klubu, bola nepochopiteľná prehra v dôležitom súboji doma s Topoľčanmi a vyvrcholilo to zahanbujúcim debaklom 1:11 v Liptove. Menšia náprava prišla po víťazstve v poslednom zápase roka so Senicou 4:2. Lenže herný prejav a atmosféra v šatni je podobná terajšiemu počasiu v Spišskej Novej Vsi – je na bode mrazu.

Autor: Jozef Petruška

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.