Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Na Spiši chystajú jubilejné oceňovanie

Prednosta gestorom. Ondrej Majerník stojí na čele prípravného štábu jubilejného vyhlasovania najlepších športovcov. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 29. dec 2012 o 00:00

Rok 2012 sa blíži ku svojmu koncu, prípravná komisia začala pracovať na vyhodnotení ankety najlepšieho športovca Spiš.SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Gestorom príprav a realizácie celej akcie Najúspešnejší športovci regiónu Spiš okresov Spišská Nová Ves, Gelnica a Levoča“ je Obvodný úrad Spišská Nová Ves a Olympijský klub Spiš.

Podujatie sa uskutoční dňa 21. februára 2013 o 17. hodine v koncertnej sále Reduta v Spišskej Novej Vsi.

„Zapojiť celý región Spiš do vyhlásenia najúspešnejších športovcov bol pôvodný zámer, ktorý sa doposiaľ nepodarilo zrealizovať ani mne, pretože vo funkcii som len od 10. júla 2012. Som veľmi rád, že vyhlásenie najúspešnejších športovcov bude z okresov Spišská Nová Ves, Levoča a Gelnica“ povedal Ondrej Majerník, prednosta Obvodného úradu Spišská Nová Ves.

„Vzhľadom na to, že je to významný 40. ročník, robili sme všetko preto, aby vyhlásenie bolo v meste Spišská Nová Ves v spoločenskej sále Reduty. Chceme, aby sa v tejto súvislosti na vyhlásení najlepších športovcov spomenulo aj 40. výročie otvorenia Športovej haly v Spišskej Novej Vsi. Športová hala je maximálne týždenne vyťažená a slúži všetkým kolektívnym športom. Chcem zvýrazniť, že v tejto športovej hale vyrástlo veľa dobrých športovcov, reprezentantov nielen mesta, ale i Slovenska. Na obvodnom úrade sa v starom roku uskutočnili dve stretnutia prípravného výboru tohto podujatia, určil sa pevný dátum podujatia, dohodli sa postupy oslovovania predstaviteľov obcí, miest, starostov a predsedov telovýchovných jednôt, prezidentov klubov v okresoch Gelnica, Levoča a Spišská Nová Ves,“ dodal.

„Do pozornosti dávame informáciu, že na vyhlasovaní najlepších športovcov regiónu Spiš predstavitelia obcí a miest budú mať príležitosť verejne oceniť športovca zo svojej obce, aj keď športovec nespĺňa požadované kritéria a neumiestnil sa medzi vyhodnocovanými športovcami. Túto príležitosť využilo v minulých rokoch niekoľko obcí a miest. Veríme, že športové komisie obcí a miest rozhodnú o možnosti ocenenia svojich najlepších športovcov na uvedenom podujatí,“ povedal Viliam Mjartan, predseda Olympijského klubu Spiš v Spišskej Novej Vsi.Súvisiace články