Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Na Spiš príde Nitra, pre domácich to neveští nič dobré

Prestížny duel. Dnešný súboj veľa napovie do tabuľkového postavenia. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 26. feb 2013 o 23:00

V nepravidelnom rytme pokračuje mužská basketbalová extraliga. Po dlhšej odmlke sa Spišiaci opäť predstavia pred domácim publikom.SP. NOVÁ VES. Len na pripomenutie. Na Popolcovú stredu zvíťazili Spišiaci nad Prievidzou 90:76, potom prehrali v Leviciach 60:76 a nasledoval herný pôst. Ten končí dnes, keď v metropole Spiša sa predstaví atraktívna Nitra.

Čo zasa zlého sa prihodí? Takto v duchu premýšľajú hlavne spišskonovoveskí funkcionári. Nie tak dávno lietal gaštan, naposledy sa vkradli zlodeji do nitrianskeho autobusu na parkovisku pri športovej hale.

„Verím, že už nič zlé sa neudeje. Hlavne nech je opäť dobrý basketbal a my podáme kvalitný výkon,“ želá si hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Vladimír Hovaňák a radšej sa rozhovoril o dianí na palubovke:

„Zopakovať treba herný prejav z ostatného domáceho duelu proti Prievidzi. Pre nás to bude dosť kľúčový zápas o tretie, resp. štvrté miesto. Len by bolo dobré, keby sme Nitru v tabuľke preskočili a to dáva tomuto súboj veľkú vážnosť a dôležitosť.“

Viac trénovali

Úprimne povedané, ak má mať extraliga taký rozpis ako túto sezónu, tak nech sa radšej nehrá. Je pravdou, že je nepárny počet účastníkov, ale aj tie ostatné majstráky sú porozhadzované.

„Rozpis je teraz tak zvláštne poukladaný. Raz hráme, potom veľa trénujeme, chýba väčší zápasový pravidelný rytmu. Teraz sme vo fáze, keď veľa trénujeme. Následne nás čakajú súboje s Nitrou a Banskou Bystricou. Treba dúfať, že herný výpadok sa neprejaví a my sme dobre pripravení na tieto súboje,“ skonštatoval V. Hovaňák.

Dnes hostia Novovešťania Nitru a v sobotu sa predstavia v Banskej Bystrici.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.