Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Na špici chcú ostať čo najdlhšie

Sportnet|Publikované 19. sep 2002 o 22:00

Trebišov - Jednou z dvojice staronových tvári, ktoré sa pred začiatkom tejto majstrovskej sezóny objavili v tábore Slavoja Trebišov, je aj odchovanec

trebišovského futbalu Štefan Voroňák mladší. Okrem neho pribudol z Lokomotívy Košice aj talentovaný stredopoliar Adam Geri. Pravda, pre Štefana Voroňáka to nebol prvý návrat do rodného hniezda, už predtým si túto pozíciu po príchode z ŠKP Devín vyskúšal. Teraz je jeho comeback o čosi iný. "Mužstvo je pohromade už dlhší čas, je zohraté a preto dosahuje výborné výsledky. Momentálne sa nám darí, sme prví. Nie je to pre mňa prekvapujúce," komentoval jemu vlastným stručným spôsobom súčasnú situáciu v klube Štefan Voroňák mladší. Keď sme sa s ním naposledy zhovárali, témou rozhovoru bol súboj Trebišova a Čane, v ktorom mal nastúpiť proti otcovi, trénerovi Slavoja. Nestalo sa. Teraz, keď je jeho zverencom, je téma znovu jasná. "Myslím, že je to medzi nami normálne. Otca beriem ako trénera, hoci sa občas aj doma zvrtne reč na futbalovú tému. Hovorí sa, že otcovia bývajú na svojich synov prísnejší a v našom prípade to platí dvojnásobne. Otec mi nič zadarmo nedaruje," prezradil dvadsaťdvaročný futbalista.

Okrem posledného víťazstva Slavoja na horúcej pôde v Starej Ľubovni zaujal aj strelecký zápis Štefana Voroňáka. Naposledy bol úspešný ešte v drese Čane proti Lipanom, takže po dlhšom čase znovu zažil gólovú radosť. "Na môj presný zásah mi spätnou prihrávkou nahrával Adam Geri, takže mu patrí moja vďaka. Zatiaľ veľa gólov nedávam, ale verím, že sa to časom zlepší. Doteraz som nastupoval hlavne v zálohe, kde je mojou úlohou hlavne zásobovať útočníkov. Nerobí mi problém prispôsobiť sa, už v doraste som hrával viac v strede poľa," vysvetlil.

V nedeľu sa od Trebišova očakáva, že body získane pod Ľubovnianskym hradom automaticky potvrdí aj v domácom stretnutí proti Bardejovu. Práve to však často býva najťažšie. "Aj zápas by mal byť taký. Bardejov má mladé a behavé mužstvo, z ich víťazstva nad 1. FC Košice v priateľskom súboji však veľkú vedu nerobíme. Prípravu a majstrovskú súťaž nemožno porovnávať. Našim hlavným cieľom je zisk troch bodov, lebo na čele tretej ligy sa chceme udržať čo najdlhšie," veľavravne dodal na záver Štefan Voroňák mladší.

Pripomeňme, že kormidelníci Slavoja Trebišov nebudú môcť zrejme počítať so službami Senegalčana Nianga, ktorý je zranený a Daniela Szücsa pre zmenu trápi choroba.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.