Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Na špici aj na chvoste 3. ligy budú kľúčové bitky

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Daniel Dedina|Publikované 1. jún 2018 o 22:00

Čermeľský ťahák bude aj v priamom prenose na internete.

KOŠICE. Najväčší ťahák víkendového 28. kola najvyššej regionálnej súťaže si na internetovom portáli www.futbalnet.sk budú môcť futbaloví priaznivci pozrieť v priamom prenose.

Pred kamerami sa po siedmich dňoch opäť predstavia Stropkovčania.

V priamom súboji prenasledovateľov vedúcich Lipian nastúpia v Čermeli, kde sa im postaví do cesty domáci FK Košice.

Zaujímavý bude aj priamy súboj o opačný pól tabuľky.

Svitu sa núka možnosť odlepiť sa z dna a prenechať túto pozíciu Sabinovu.

ROŽŇAVA - PLAVNICA

Hrá sa: sobota o 17.00 hod.

Náš pohľad: Obom tímom to na jar nejde tak ako na jeseň. Rožňava vyhrala z posledných siedmich zápasov jediný, Plavnica ešte vonku v tomto roku nebodovala. V posledných stretnutiach týchto celkov padalo dosť gólov a to by mohol byť dobrý predpoklad pre divácky atraktívny vzájomný súboj.

VRANOV n/T - GIRALTOVCE

Hrá sa: sobota o 17.00 hod.

Náš pohľad: Favorit je viac než jednoznačný. Sila Vranova na domácej umelej tráve výrazne rastie. Naopak, Giraltovce prežívajú výsledkovo najmenej plodnú sezónu za posledné obdobie. Tri posledné duely prehrali so skóre 0:9. Jasná jednotka, asi aj s vyšším rozdielom v skóre.

FK KOŠICE – STROPKOV

Hrá sa: sobota o 17.00 hod.

Náš pohľad: Súboj dvoch 54-bodových tímov, ktoré na líderskú pozíciu strácajú štyri body. Zdolaný tím sa definitívne rozlúči s vidinou postupu do druhej ligy. Zdá sa, že Stropkov si nenačasoval ideálne formu. Ak náladoví Košičania ukážu svoju krajšiu tvár, misky váh by mali preklopiť na svoju stranu.

LIPANY – PREŠOV B

Hrá sa: sobota o 17.00 hod.

Náš pohľad: Šarišské derby nesie v sebe omnoho výraznejší náboj pre domáci tím. Ak Lipany zvíťazia, dopracujú sa k prvému postupovému mečbalu. Z Prešovčanov priam kričia prvky mladíckeho tímu. Dávajú veľa gólov, 59 je najvyššie číslo v celej súťaži, ale kým Lipany inkasovali 15-krát, Tatran až 46-krát! Práve skúsenosti by mali nakloniť zápas na stranu Odevy.

SVIDNÍK – BARD. N. VES

Hrá sa: nedeľa o 17.00 hod.

Náš pohľad: Svidník sa naposledy namlsal v Giraltovciach, kde vyhral 5:0. Jeho geograficky neďaleký súper zažíva opačné pocity. Bardejovská nevyhrala posledných päť zápasov, v ostatných troch ani raz neskórovala a inkasovala až jedenásťkrát. Základnou otázkou preto je, či domáci prelomia obranu súpera. Ak áno, zvíťazia.

SVIT – SABINOV

Hrá sa: nedeľa o 17.00 hod.

Náš pohľad: Ak sa v lete nič zásadné neudeje, v tomto súboji pôjde už len o prestíž medzi dvoma vypadávajúcimi. Nikto totiž nechce skončiť posledný. Podtatranci prežívajú najvydarenejšiu pasáž sezóny, vyhrali posledné dva zápasy a ak uspejú aj do tretice, po dlhej dobe sa odlepia z dna tabuľky. Sabinov na jar ešte nevyhral, päť bodov získal za remízy.

SNINA – V. REVIŠTIA

Hrá sa: nedeľa o 17.00 hod.

Náš pohľad: Duel dvoch najvýchodnejších účastníkov tretej ligy má favorita v domácom tíme. Keďže tak v prípade Sniny ako aj Veľkých Revíšť už veľké tabuľkové rošády očakávať nemožno, do pozornosti sa núka iná téma. Zavŕši sninský kanonier Višnevskij v životnej sezóne počet presných zásahov na métu 30? Chýbajú mu ešte dva góly.

ŠAR. MICHAĽANY – KROMPACHY

Hrá sa: nedeľa o 17.00 hod.

Náš pohľad: Šarišské Michaľany ešte na jar nenašli v domácom prostredí premožiteľa a v prvom vzájomnom zápase vyhrali v Krompachoch presvedčivo 4:0. Pri konfrontácii tímov z maximálne vyrovnaného stredu tretej ligy je ale možné všetko. V súboji tabuľkových susedov, kde Krompachy sú na tom aktuálne o bod lepšie, to platí dvojnásobne.

Autor: Daniel Dedina

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.