Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Na slovenský tím sa konečne usmialo šťastie, aj keď výkonom neoslnil

TASR|30. mar 2003 o 12:29

Skopje/Bratislava 30. marca (TASR) - Víťazstvo nad macedónskou futbalovou reprezentáciou na horúcej tráve v Skopje (2:0), vôbec prvé v kvalifikácii ...

Skopje/Bratislava 30. marca (TASR) - Víťazstvo nad macedónskou futbalovou reprezentáciou na horúcej tráve v Skopje (2:0), vôbec prvé v kvalifikácii EURO 2004, udržalo slovenskú reprezentáciu v hre o postup. Hoci herne lepším bolo domáce mužstvo, zverenci trénera Ladislava Jurkemika vyťažili z minima maximum a odpútali sa z dna tabuľky 7. skupiny na priebežné tretie miesto, ktoré si môžu upevniť už túto stredu v zápase s Lichtenštajnskom (Trnava 19.00).

"Teraz musíme myslieť na Lichtenštajnsko, ak nevyhráme, máme po kvalifikácii. Hráči dobre hráči vedia, že podceňovať súpera nemôžme. Ťarcha je rovnaká, ak získame ďalšie tri body, tak som si predĺžil zmluvu do júna," povedal s dávkou humoru Jurkemik a objasnil: "Niektoré výkony neboli také, ako som čakal, čo zrejme spôsobila nervozita. Dôležitý je ale výsledok, ten je v kvalifikácii vždy nadradený hre. Toto bol presný opak Anglicka, vtedy sme hrali a nezískali ani bod. Súper tvoril, mal tlak a šance, ale odvrátilo sa od neho šťastie. Nám zase pomohol pánboh".

Základom trojbodového záberu bola defenzívna činnosť, v ktorej, aj keď obranná sieť nezachytila macedónsky prienik, dominoval brankár König. "Dobre zahrala obrana a hlavne zachytal brankár. Najslabší bol ale Leitner, momentálne sa mu nedarí. Chcel som ho vymeniť, ale v rozbehnutom stretnutí je to vždy určité riziko. V závere vykopol loptu z bránkovej čiary, ale viazla jeho súhra s ďalšími obrancami. Hlinka dobre hlavičkoval, je rýchly, aj keď je niekedy pomalší s loptou. König nás podržal, má moju dôveru," prízvukoval slovenský kormidelník a zhodnotil ďalších členov svojej ekipy: "Nemôžem nikomu vytknúť, že nechcel. Chlapci bojovali, ale viacerí nesplnili očakávania. Németh vie viac, ako ukázal, ale je na ňom vidieť herný výpadok. Vittek sa snažil, nemá však takú formu ako na jeseň. Pre tréningové manko v lete a v zime nie je taký ľahkonohý. Reiter splnil svoju úlohu, dal gól. Za tú chvíľu sa pobil o miesto v základe. Chýbala medzihra, ťažko sa rozbiehal Michalík, Karhan tiež odohral lepšie zápasy. Demo sa snažil, išiel prístupom, príkladom. Hecoval, povzbudzoval, z tejto strany beriem jeho vystúpenie pozitívne. Janočko začal dobre, ale postupne sa vytratil. Na druhej strane behal hore-dole, bolo to vyššie tempo ako v rakúskej alebo našej lige."

Niektorí hráči ako napríklad Demo, sa po záverečnom hvizde sťažovali na rôzne zdravotné problémy. "Uvidíme, ako sa chlapci budú cítiť v najbližších dňoch. Podľa vývoja ich zdravotného stavu a s prihliadnutím na potreby ofenzívnej hry proti Lichtenštajnsku sa bude tvoriť základná jedenástka," uzavrel L. Jurkemik.

Súvisiace články