Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Na slovenskom šampionáte dominovali východniari

Sportnet|Publikované 8. mar 2010 o 23:00

Klub orientačného behu a lyžovania Sokol Kysak usporiadal medzinárodné majstrovstvá Slovenska v lyžiarskom orientačnom behu na Hrešnej pri lyžiarskom stredisku košickej mestskej časti Kavečany.

KOŠICE.

V hlavnej kategórii mužov na 10 km dlhej trati s 20 kontrolami si titul majstra SR vybojoval Michal Krajčík (KOB ATU Košice) za 56:13 min. pred Jurajom Sokolom, ktorý zaostal o 2:33 min., a tretie miesto obsadil Dávid Franko (obaja KOB Sokol Kysak) za 62:08 min. Dominanciu východniarov zavŕšili štvrtý Radovan Marton a piaty Milan Dudra (obaja Kysak).

V ženskej kategórii na 6,5 km trati so 14 kontrolami bola najrýchlejšia Maďarka Regina Bertóti za 44:47 min. pred Alenou Ďurčovou (Žilina) a tretia dobehla Ria Stančíková (B. Bystrica). Na nevďačnom štvrtom mieste skončila Simona Ďurčová (ATU Košice).

V ďalších dorasteneckých a veteránskych kategóriách z východniarov medailové umiestenia dosiahli: M-16: 1. Daniel Kollár, M-18: 1. Dominik Semančík, 2. Milan Kollár (všetci Kysak), M40-: 1. Jozef Pollák, 2. František Papuga (obaja ATU Košice), M50-: 2. Milan Kollár, W-16: 1. Dominika Franková (obaja Kysak), 2. Andrea Papugová, W-18: 1. Veronika Koľveková, W40-: 2. Eva Mušinská, 3. Zlatica Masaryková, W50-: 1. Iveta Putnovská (všetky ATU Košice). V nemajstrovskej Open kategórii vyhral Libor Semančík z Kysaku.