Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Na Slovak Open sa prihlásil Tomic. Jeho otec môže byť neželaný

Bernard Tomic. (Autor: SITA/AP)
Ondrej Gajdoš|16. okt 2013 o 16:49

Organizácia ATP vylúčila násilníka Johna Tomica zo svojho okruhu, na turnaji by sa nemal dostať na tribúnu.

BRATISLAVA. Na challengerový turnaj Slovak Open v Bratislave, ktorý sa bude hrať v Národnom tenisovom centre 4. - 10. novembra, sa prihlásilo až dvanásť hráčov prvej stovky svetového rebríčka.

Jednotkou bude obhajca vlaňajšieho prvenstva Čech Lukáš Rosol (44. v ATP), nastúpia aj domáci daviscupoví reprezentanti Lukáš Lacko, Martin Kližan, Andrej Martin.

Prvý raz by mal v Bratislave štartovať austrálsky tenista Bernard Tomic, 52. hráč svetového rebríčka. Ako je známe, jeho otec John dostal minulý mesiac od španielskeho súdu osemmesačný podmienečný trest za májový fyzický útok v Madride na Thomasa Droueta, tréningového partnera svojho syna.

Organizácia ATP vylúčila hráčovho otca zo svojho okruhu. Na Roland Garros ani vo Wimbledone ho nevpustili do areálu, na US Open sa márne pokúšal o akreditáciu.

Dostane sa Tomicov kontroverzný otec John do hľadiska v Bratislave? - spýtali sme sa riaditeľa turnaja.

"Pravdupovediac, nad tým sme zatiaľ nerozmýšľali," odvetil Igor Moška. "Vieme, že vedenie Asociácie tenisových profesionálov oficiálnym listom upozorňuje organizátorov turnajov na nežiadúce osoby v hľadisku. Keď takúto informáciu dostaneme, budeme sa ňou zaoberať. Ktovie, či Tomicov otec do Bratislavy vôbec príde."

Súvisiace články