Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Na sklonku kariéry je Sninský opäť medzi najlepšími

Opäť v Jedenástke roka. Dušana Sninského ocenenie potešilo. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 18. dec 2012 o 23:00

Dušan Sninský má za sebou vydarenú jeseň, vďaka čomu si vyslúžil miesto v Jedenástke roka VsFZ. Ocitol sa v nej po pätnástich rokoch.MICHALOVCE. Uplynulý piatok sme spoznali najlepšiu jedenástku futbalistov IV. futbalovej ligy Východ, ktorú slávnostne vyhlásil Východoslovenský futbalový zväz (VsFZ) v Sabinove.

Medzi víťaznými laureátmi sa ocitol aj skúsený futbalista Dušan Sninský, ktorý v jeseni pôsobil v radoch nováčika súťaže z Veľkých Revíšť.

Zaujímavé je, že tento bývalý slovenský reprezentant bol aj v úplne prvej Jedenástke roka 1997.

„Je to taká rarita. Vtedy som bol iba na začiatku kariéry a teraz som na jej konci. O to viac ma však toto ocenenie teší,“ povedal Dušan Sninský.

Úspešná jeseň

Odchovanec michalovského futbalu získal od šestnástich štvrtoligových trénerov sedem hlasov a vo veku 35 rokov sa stal najstarším hráčom v tohtoročnej Jedenástke roka.

„Ak mám pravdu povedať, tak som ani nevedel, že sa bude vyhlasovať, veď v posledných rokoch sa to dialo v lete, preto som to vôbec nečakal. Som však spokojný,“ uviedol D. Sninský.

„Dostal som sa tam vďaka tomu, že sa nám ako nováčikovi darilo. Máme za sebou úspešnú jeseň, v ktorej sme bojovali o špicu.“

Vysoký stopér, ktorý dokáže zahrať aj v útoku, patril k najväčším oporám Veľkých Revíšť, a aj preto ambiciózny celok zimuje na výbornom štvrtom mieste.

„Ja som bol so sebou spokojný. Strelecky sa mi darilo, veď ako stopér som dal osem gólov.“

Každý úspech si cení

V roku 1997 robili vtedajšiemu michalovskému hráčovi D. Sninskému medzi regionálnou špičkou spoločnosť aj ďalší dvaja spoluhráči z FK Zemplín VTJ, brankár Vladimír Moroz a útočník Pavol Diňa, tohto roku však z veľkorevištianskeho tímu ani jeden.

„Máme kvalitný káder, v ktorom je viacero šikovných hráčov. Vedel by som si viacerých z nich predstaviť medzi najlepšími. Spomeniem Miloša Adama, Jána Tkáča či Ľuboša Uhľára,“ prezradil bývalý futbalista Humenného, Žiliny, Trnavy, Artmedie Petržalka, Trebišova, Lučenca, Drnovíc či Grodzisku, ktorý má na svojom konte množstvo ocenení.

Kam by zaradil najčerstvejší úspech? „Ťažko povedať, pretože každý si cením rovnako. Avšak v rámci tejto súťaže je to pre hráča vzácne ocenenie.“

Otvorená budúcnosť

Vo Veľkých Revištiach sa mu posledným dňom tohto roka skončí hosťovanie z MFK Zemplín, a preto je jeho zotrvanie v mužstve nováčika otázne.

„V tejto chvíli neviem povedať, čo bude ďalej. Je to otvorené, všetko ukážu najbližšie dni,“ tvrdil D. Sninský.

Na otázku, dokedy plánuje futbal aktívne hrávať, odvetil: „Kým mi bude zdravie slúžiť. Časovo by som to nerád špecifikoval. Futbal však už nie je mojou prioritou, ako to bolo v minulosti. Chcem však odovzdávať skúsenosti mladým hráčom, bojovať o horné priečky a futbalom baviť fanúšikov. To bolo mojím cieľom v každom klube, v ktorom som pôsobil.“Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.