Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Na severe Moravy hádzanársky zápas hviezd Hil-ky

Sportnet|Publikované 17. dec 2002 o 23:00

Karviná Počas uplynulého týždňa sa poslednými dvoma stretnutiami skončila prvá polovica základnej časti spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej

súťaže. Symbolickú bodku za touto časťou dá dnešný duel hviezd Východ Západ, ktorý sa uskutoční o 18.30 hod. v Karvinej. Ešte predtým sa však uskutoční stretnutie internacionálov Slovenska a Česka. Súčasťou hádzanárskeho večera bude aj vyhlásenie najlepších hráčov druhého ročníka HIL-ky. Zostavením a koučovaním družstva Východu bol poverený prešovský kormidleník Martin Lipták, ktorý spoločne s Milanom Foľtom i Košičanmi Pituchoim, Shejbalom a Szalaiom sa predstaví v celku internacionálov. "Mal som možnosť vybrať z jedného klubu maximálne štyroch a minimálne jedného hráča. Snažil som sa vybrať tých najlepších. Pre zranenie som nemohol nominovať Trabelssieho či Tumidalského," hovorí M. Lipták. V tejto časti súťaže bol maximálne vyťažený, lebo okrem stretnutí HIL-ky viedol svoj celok aj v Pohári PVP, v ktorom ich vyradil vo štvrtom kole maďarský celok. Ako teda prijal ponuky viesť výber slovenských družstiev v tomto prestížnom stretnutí. "Je to veľmi lichotivé, ale aby mi to niečo robilo sa nedá povedať. Mám o povinnosť viac, je to príjemné, ale domnievam sa, že túto poctu by si zaslúžili aj iný tréneri," povedal M. Lipták.

Tento rok je pre neho aj jeho zverencov dosť náročný a práve tento duel najlepších hráčov oboch krajín by mal byť rozptýlením. Zápas hviezd sa traduje od založenie spoločnej česko-slovenskej súťaže a dnes sa uskutoční po tretí raz. Predchádzajúce dva sa hrali v Zlíne a Považskej Bystrici. Ani v jednom sa nepodarilo vyhrať výberu z Východu, keď prehral 32:35 a 29:35. "Možno niekto tento duel berie prestížne, no ja sa pozerám na neho inými očami. V ňom pôjde hlavne o to, aby hráči ukázali divákom technické finesy, pekné kombinačné akcie a nie boj o každú loptu. Výsledok pre mňa nie je dôležitý, skôr nech zvíťazí pekná hra," prezradil M. Lipták. Spoločne s ním bude na lavičke sedieť aj Rudolf Havlík, ktorí budú mať k dispozícii tento káder - brankári: Rostislav Baďura (Pov. Bystrica), Martin Pramuk (1.MHK Košice), Michal Meluš (N. Zámky ), ľavé krídla: František Zaťko (Farmakol Tatran Prešov), Martin Straňovský (N. Zámky), pravé krídla: Tomáš Straňovský ( N. Zámky), pivoti: Peter Hlavtúr (ŠKP Bratislava), Tomáš Mažár (Farmakol Tatran Prešov), ľavé spojky: Marián Tallo (Pov. Bystrica), Rastislav Tabačko (ŠKP Sečovce), stredné spojky: Peter Kukučka (Pov. Bystrica), Ján Kolesár (1. MHK Košice), pravé spojky: Martin Justus (1. MHK Košice), Radoslav Pekár (Farmakol Tatran Prešov). Vo výbere družstva Západu, ktoré povedú Ivan Hargaš a Jiří Kotrč sú títo hráči: brankári: Petr Štochl (Allrisk), Martin Galia (Karviná), ľavé krídla: Karel Nocar (Dukla), Jan Brabec (Allrisk), pravé krídla: Daniel Čurda (Dukla), Michal Kraus (Fr.-Místek), pivoti: David Juříček (Karviná), Petr Hrubý (Dukla), ľavé spojky: Filip Jícha (Dukla), Jurij Kiriljuk (Zubří), stredné spojky: Milan Berka (Fr.-Místek), Alexandr Radčenko, Andrej Titkov (obaja Karviná), pravé spojky: Daniel Valo (Fr.-Místek), Roman Farář (Karviná).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.