Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na šampionát do Mostu Košičania v oddielových i reprezentačných dresoch

Sportnet|Publikované 27. nov 2002 o 23:00

Košice - V sobotu sa za účasti 131 pretekárov zo 17 klubov uskutočnilo v Športovej hale Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici 2. kolo

Slovenského pohára v kickboxe. Na podujatí sa predstavila prakticky kompletná slovenská špička. Pretekári mali možnosť ukázať vo všetkých troch disciplínach - light contacte, semi contacte a full contacte svoju súčasnú formu a pripravenosť.

"Podujatie malo i nominačný nádych, turnaj bol dôležitý aj práve z hľadiska nominácie na otvorené majstrovstvá Českej republiky v Moste, ktoré budú 14. decembra 2002," hovorí prezident košického klubu Guard Steel Trans Peter Onuščák, člen výkonného výboru SZKB a jeden z reprezentačných trénerov. "Sme v období, keď, krátko po MS, nechceme vidieť v akcii hviezdy, ktoré získavajú na šampionátoch medaily. O špičkových pretekároch - reprezentantoch už totiž vieme, čoho sú schopní, že vedia porážať i najlepších na svete, ich kvalitám dôverujeme. Ale ide nám aj o to, aby možnosť medzinárodnej konfrontácie mali i ďalší adepti." A aj o tom môže byť podujatie v Moste...

Čo samotný Guard? Školské povinnosti, zranenia či tréningové výpadky, ktoré znamenali, že výkonnostné kritériá neboli na požadovanej úrovni, zapčíčinili, že časť pretekárov košického klubu, zhruba desať, ostalo doma. Do Banskej Bystrice cestoval 18 - členný káder. "Získali sme 21 umiestnení, čo je vcelku úspešná bilancia. Od osvedčených borcov, ako sú Jana Olejárová, Viktor Žuffa či Vlado Dudinský, reprezentantov, sa to vlastne čaká. Potešili mladí pretekári. David Szeman išiel na takéto podujatie prvýkrát, skončil vo full contacte tretí, čo je pekný úspech. Dobre si počínal i Martin Muravský v light contacte. Nastúpil v štyroch zápasoch, v troch vyhral, v jednom bol porazený. A to ešte bojoval v troch dueloch v semi contacte, uznajte, že sedem zápasov, to už je pekná porcia. Som rád, že to zvládol, že ukázal vôľu a morálku. Je to talentovaný pretekár, ktorý je prísľubom," hovorí Peter Onuščák.

Na Open podujatí v Moste by mala Slovensko reprezentovať zhruba dvadsiatka pretekárov. Kvarteto z Guard Steel Trans, Minda, Babinčák a Sozanský, by sa malo predstaviť v semi contacte, Dudinský vo full contacte. Reprezentanti v semi contacte budú pritom aktérmi zaujímavého medzštátneho duelu ČR - SR, atraktívneho tímového zápasu, v ktorom sa predstavia traja muži a dve ženy na oboch stranách a ktorý bude súčasťou M ČR. Okrem samotnej reprezentácie však do severných Čiech pocestujú i pretekári Guardu, ktorí sa predstavia pod hlavičkou Guardu, to, že podujatie je open, teda otvorené, Košičania využívajú i takto. "Z Guardu pôjde, okrem spomínaných štyroch pretekárov, do Mostu desať ľudí. Nomináciu však oznámim až v najbližších dňoch, aj keď, samozrejme, istú predstavu už mám," hovorí Peter Onuščák.

Výsledky pretekárov klubu na 2. kole Slovenského pohára v kickboxe v B. Bystrici: 1. miesto: Jana Olejárová (LC, -60 kg), Viktor Žuffa (LC, -60 kg), Viktor Žuffa (FC, -57 kg), Vladimír Dudinský (FC, -60 kg), Pavol Sabo (FC, -91 kg), Vladimír Minda (SC, -85 kg), Jana Šipošová (SC, -60 kg). 2. miesto: Ladislav Tóth (LC, -70 kg), Ladislav Tóth (SC, -70), Roman Babík (LC, -90 kg), Rastislav Babinčák (SC, -75 kg), Rastislav Babinčák (LC, -75 kg), Jana Olejárová (SC, -60 kg), Michal Juhás (SC, -60 kg). 3. miesto: Martin Muravský (LC, -70 kg), Adrián Olah (FC, -60 kg), Robert Kozel (LC, -85 kg), Pavol Sabo (LC, -90 kg), Viktor Žuffa (SC, -60 kg), David Szeman (FC, -71 kg), Vojzech Hudy (LC, -60 kg).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.