Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Na rozlúčku šarišsko - zemplínske futbalové derby

Sportnet|Publikované 18. nov 2005 o 23:00

Prešov - Len päť bodov uhral doteraz na domácom trávniku druholigový nováčik ŠK Odeva Lipany. Sympatický, no málo efektívny nováčik vyhral doma

akurát v piatom kole nad Zlatými Moravcami 1:0. S trnavským béčkom a Humenným remizoval zhodne 1:1. V dvoch ostatných stretnutiach hrali Lipany vonku. Piateho novembra v pätnástom kole na ihrisku 1.FC Tatran Prešov "pustili perie" až v samom závere, kedy zeleno - bieli z 1:1 upravili na konečných 3:1. Na Tehelnom poli hrala Odeva so Slovanom ešte desať minút pred koncom tiež 1:1. Prišla však zblokovaná Kalmánova strela a aj druhý ašpirant na postup nakoniec nováčika pokoril. Dnes sa ŠK Odeva pred zimnou prestávkou rozlúči v domácom stretnutí (13.h) vo východniarskom derby s ŠK Zemplín Michalovce.

"Pochopiteľne, že posledný zápas tejto časti súťaže by sme najradšej zvládli víťazne," neskrýva svoje predstavy o derby lipiansky tréner Jozef Daňko (na snímke vpravo). "Napriek tomu, že Michalovce majú kvalitnejší káder, skúsenejších futbalistov. V Zemplíne sme prehrali po kvalitnom výkone 1:2. Radi by sme teda súperovi prehru oplatili. Hráme doma a patrí sa nám dobrým výsledkom po dobrej hre poďakovať za priazeň našim fanúšikom. Ak chlapci nadviažu aj do tretice na predošlé dva výkony v zápasoch s jasnými favoritmi, potom obavy nemám. Mužstvo sa totiž zase presvedčilo, že ak dá do hry celé srdce, potom aj celkove vystúpenie má solídnu fazónu." Kým na začiatku sezóny nováčik prehrával úvody zápasov, ku koncu futbalovej jesene sa karta obrátila a stráca v samých záveroch... "Stále sa to ale točí okolo individuálnych chýb a neskúsenosti väčšiny našich futbalistov. Možno, s blížiacom sa koncom prvej časti mužstvu dochádzajú sily, vytráca sa koncentrácia." Tú ale vaši zverenci so skúsenejším súperom budú potrebovať na každú hernú situáciu. "To je samozrejmé. Kvality Zemplínčanov poznáme. Sú favoritmi súboja. Aj naše mužstvo však futbal vie hrať. Dokázalo to neraz na druholigovej scéne. Nádejam sa, že ak hráči pristúpia k dnešnému zápasu aspoň tak zodpovedne ako v Prešove či Bratislave a rozlúčka to bude dôstojná."

Okyptená Odeva...

Kormidelníka Odevy J. Daňka trápi pred dnešným derby s Michalovcami okyptený káder. "Dlhšie je zranený Ševčovič, po štyroch žltých kartách nemôže hrať ani Štieber. K tomu ešte zdravotné problémy majú Kubánka, Liščinský a Porochnavý. Bude teda problémom poskladať optimálnu jedenástku. Ani to však naše zámery nemení."

(leš)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.