Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Na Roland Garros budú chýbať sestry Williamsové

Venus Williamsová. (Autor: SITA/AP)
TASR|14. máj 2011 o 09:11

Po Serene Williamsovej sa odhlásila z druhého grandslamového turnaja roka aj jej sestra Venus.

PARÍŽ. Americká tenistka Venus Williamsová sa odhlásila z tohtoročného turnaja Roland Garros len 24 hodín po tom, čo tak spravila jej mladšia sestra Serena. Pôjde tak iba o druhý grandslam od roku 2003, na ktorom sa nepredstaví ani jedna z nich.

Sedemnásobná víťazka grandslamu informovala organizátorov turnaja na parížskej antuke o svojej neúčasti prostredníctvom svojho agenta Carlosa Fleminga. Tridsaťročná tenistka sa na kurte neobjavila od januára, keď pre zranenie bedrového kĺbu po pár minútach skrečovala zápas 3. kola na Australian Open. V druhej polovici minulého roka ju zase limitovalo zranenie kolena.

Serena, víťazka 13 granslamov, sa ospravedlnila z neúčasti už vo štvrtok. Američanka nehrala na turnaji WTA od júla po dvojnásobnej operácii chodidla a neskôr pre krvnú zrazeninu na pľúcach. Obe sestry v minulosti figurovali na mieste svetovej jednotky, no v dôsledku rôznych zdravotných problémov sa Serena prepadla na 17. a Venus až na 19. miesto rebríčka.

Kým v prípade Sereny nie je známy dátum návratu na kurty, Venus by sa podľa Fleminga mala objaviť na turnaji v anglickom Eastbourne, ktorý odštartuje 11. júna a bude jej prípravou na tohtoročný Wimbledon. Obe sestry chýbali na niektorom zo štyroch hlavných turnajov sezóny dosiaľ iba v roku 2003, keď Serene v účasti na US Open zabránilo zranenie kolena a Venus nemohla štartovať pre problémy s brušným svalstvom. Na grandslamoch sa pravidelne, zväčša obe, zúčastňujú od roku 1998.

Súvisiace články