Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Na prvom tréningu Spišiakov sa zišla tridsiatka hráčov

Prvý tréning. Bolo otázne, či vôbec naň niekto príde. Nakoniec bola na ľade tridsiatka hráčov. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 30. júl 2013 o 00:00

Aj napriek problémom hokejisti vykorčuľovali na ľad. Najbližšie dni ukážu, akým smerom sa bude hokej poberať.SP. NOVÁ VES. V metropole Spiša bol asi v pondelok najhorúcejší deň roka. Rovnako „dusno“ je aj v hokejovom dianí. Po skončení hokejovej sezóny sa dostal hokej do slepej uličky, hlavne čo sa týka A – mužstva.

Napriek komplikáciám vo vedení klubu, príchodu a odchodu riaditeľov, v pondelok predpoludním bolo na ľade poriadne husto. Na prvom tréningu bolo 31 hráčov.

„Je tu dosť hráčov, ktorí len spolu s nami trénujú. Na ľade sú osobnosti ako Vaic, Smotrila, Leskovjanský, Lapšanský, z ktorých väčšina nebude tvoriť spišskonovoveský káder. Veľa je tu aj juniorov a mladých hráčov. Treba kvitovať to, že aj napriek nelichotivej situácii v klube väčšina hráčov absolvovala letnú prípravu a vykorčuľovali aj na ľad. Sám som osobne prekvapený, koľko sa ich zišlo na prvom tréningu,“ sledoval z tribúny prvý tréning člen Správnej rady HK Spišská Nová Ves Klaudius Zekucia.

Pred prvým pondelkovým tréningom bolo vôbec otázne, či Novovešťania vykorčuľujú na ľad. Žiaden z hráčov nemá zmluvu, všetko je zatiaľ na báze dobrovoľnosti.

„Prvý tréning vedie ako tréner Michal Teplica v spolupráci s Ľubom Vaicom. Dnes, resp. zajtra budeme múdrejší v otázke nového trénera, ale aj ako ďalej pôjde náš hokej,“ skonštatoval K. Zekucia.Súvisiace články