Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na prvé domáce víťazstvo sme sa poriadne nadreli, hovorí R. Lelák

Sportnet|Publikované 2. sep 2002 o 22:00

Košice - Až v treťom domácom stretnutí dokázali naplno zabodovať futbalisti košickej Lokomotívy, keď zdolali Poprad 3:2. podobne ako s Michalovcami a

Sobrancami aj proti zverencom trénera Pavla Kubička nezačali najlepšie. nezachytili úvod a od piatej minúty prehrávali po presnej strele Šimšaja. Inkasovaný gól vniesol na ich kopačky nepresnosť, ktorá pramenila z nervozity i prílišného chcenia čo najskôr vyrovnať. "Takýto úvod nikto nečakal, súper dokázal využiť hneď prvú šancu po štandardnej situácii," rozhovoril sa stredopoliar železničiarov Richard Lelák. "Na chvíľu nás to zaskočilo, no potom sme si dokázali vypracovať niekoľko šancí, ktoré nie a nie premeniť. S pribúdajúcim časom sme boli nervóznejší, avšak vyrovnať sa nám podarilo aj za prispenia súpera, ktorý si dal vlastný gól. Začínalo sa opäť odznova, no Popradčania sa opäť rýchlo dostali do vedenia. Bol to nesmierne náročné stretnutie, lebo sme museli opäť doťahovať jednogólovú stratu."

Popradčania posadili hostiteľom na koňa tým, že sa po strelení druhého gólu viac stiahli na vlastnú polovicu a museli odolávať útokom domácich. Pod tlakom urobili niekoľko individuálnych chýb, čo nakoniec rozhodlo, že dobre rozohrané stretnutie stratili v posledných desiatich minútach. "Cítili sme, že na tohto súpera máme a chceli sme v domácom prostredí potvrdiť tri body z Ďurkova. V doterajšom priebehu sezóny sa nám doma ešte nepodarilo vyhrať, avšak dokázali sme tento duel otočiť v náš prospech. Na prvé domáce víťazstvo sme sa museli oveľa viac nadrieť, lebo sme dvakrát doťahovali vedenie súpera," povedal R. Lelák. Košičania sa nedokázali presadiť pred pokutovým územím, ani v ňom, lebo hostia tento priestor prehusťovali. Väčšina útokov hostiteľov smerovala práve stredom, čo bola voda na popradský mlyn, ktorý však v závere náporu domácich neodolal. "Na kopačky sa nám kradla aj nepresnosť, keď v rozhodujúcich momentoch prihrávky nenachádzali adresáta. Museli sme byť trpezlivý a čakať na vhodný okamih, napokon sme dali dva góly, ktoré rozhodli o našom domácom víťazstve," dodal R. Lelák, ktorý v strede poľa operoval na veľkom priestore, no v závere už aj jemu dochádzali sily. Ako priznal potrebovali sa chytiť a zúžitkovať dobrú prípravu. V posledných dvoch kolách naznačili zlepšenie, ktoré by nemalo mať len prechodný charakter.

Podtatranci nesklamali, hrali dobre v obrane a využívali každú príležitosť na rýchly protiútok. Aj keď si nevypracovali veľa šancí, ale aj z mála, dokázali vyťažiť čo najviac. Ich kormidelník, ktorý ešte donedávna obliekal dres Svitu bol po stretnutí sklamaný. "Čo z toho, že hráme dobre, keď v rozhodujúcich momentoch sme urobili individuálne chyby a inkasovali tri góly. V tomto stretnutí sme mali na zisk bodu, avšak vlastnou nepozornosťou sme oň prišli," poťažkal si Pavol Kubičko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.