Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Na prešovskom prvoligovom ľade dnes súboj susedov zo stredu tabuľky

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

Prešov - Štyrikrát po sebe neopustia hokejisti Farmakolu Prešov ľad svojho štadióna. Po stretnutiach s Dubnicou a Ružinovom ich čakajú domáce duely s

Trebišovom (dnes od 17. h) a v piatok s Detvou. Výsledkovo to Prešovčanom po šiestich kolách ide celkom dobre. Ide to takto i herne?, pýtame sa asistenta trénera V. Šandrika Rudolfa Jurčenka (na snímke).

"Nazdávam sa, že okrem posledného zápasu s Ružinovom, v každom stretnutí mužstvo v podstate herne uspokojilo. Najmä nasadením a chuťou do hry. V Topoľčanoch i v Senici sme síce prehrali, ale neboli sme i horší než víťazní súperi. Azda len v koncovke nám chýbalo v oboch prípadoch viac športového šťastia." Šancí na viacero zápasov si vypracovali prešovskí hokejisti i naostatok doma s Ružinovom... "Dali ich pravda päť, avšak mohli ich dať i trikrát toľko. Sú to však prevažne mladí hokejisti, ktorí ešte pilujú svoje hokejové umenie a doplácajú zatiaľ na slabšiu koncovku. Cibríme ju ale, robíme na tom aby sa i tá v dohľadnom čase zlepšila. nespokojní zatiaľ byť nemôžeme." Je tak trochu paradoxné, že práve Ružinovu vaši zverenci nasúkali doma zatiaľ naviac (vyhrali 5:0), ale váš pohľad je o to kritickejší. "Ako som už vravel, herne a kombinačne to ešte išlo, len to zakončovanie pokazilo výsledný dojem. A mám pocit, že naši chlapci súpera trochu i podcenili. Napriek tomu, že pred stretnutím sme ich vystríhali." Dnes prichádza na prešovský štadión mužstvo Trebišova. S ním ste v prípravných dueloch veľa roboty nemali. Tentoraz pôjde o prvoligové body a to bude už zase o niečom inom... "Pochopiteľne, nebude to "prípravný" zápas. V Trebišove i doma sme pred sezónou vyhrali. Odvtedy sa však tomto tíme dosť zmenilo. Trebišovčania sú vlastne košickým béčkom a tým pádom aj patrične posilnení hráčmi, ktorí extraligovom áčku Košíc pravidelne nehrávajú. A získali napríklad i kvalitného brankára Hričinu zo Zvolena. Aj ich výsledky sú veľavravné a potvrdzujú, že výkonnostne Trebišov šiel nahor. My ale na strane druhej máme o zápase svoje predstavy. Do každého ideme s cieľom vyhrať a inak tomu nebude ani dnes v súboji susedov zo stredu prvoligovej tabuľky."

Až na zraneného útočníka Sučka by prešovskí hokejisti mali nastúpiť kompletní. Stretnutie Prešov - Trebišov začína v zvyčajnom čase od 17. hodiny.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.