Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Na prešovskej hádzanej bolo ľudí pomenej, gólov ale padlo ako maku

Sportnet|Publikované 5. máj 2013 o 22:00

Nedeľa, štrnásta hodina, to nie je deň ani čas obvyklý na hádzanú v Prešove. Tomu zodpovedala aj rekordne nízka návšteva.

Nedeľa, štrnásta hodina, to nie je deň ani čas obvyklý na hádzanú v Prešove. Tomu zodpovedala aj rekordne nízka návšteva v Tatran handball aréne. Ani nie štyri stovky najvernejších priaznivcov osemnásobného slovenské majstra však videlo zásluhou oboch tímov zaujímavú hru s množstvom gólov.

PREŠOV. Tatran nastúpil na zápas proti bratislavskému ŠKP bez stále nedoliečeného tvorcu hry A. Radčenka i bez zraneného brankára S. Verkiča. Po dosť rozháraných úvodných minútach sa domáci uchytili.

Keď získali dostatočný náskok, predvádzali akcie, za ktoré si vyslúžili potlesk na otvorenej scéne. Keďže aj hostia občas vtipne a nápadito zakončovali, uznania sa dostalo aj im.

Po dvoch týždňoch

Kvalitou individualít i hernou stránkou Tatran ŠKP však jasne prevyšoval. Aj preto tak presvedčivo vyhral. Niektorým Prešovčanom sa darilo viac, iným zase menej. K tým, ktorí znovu hrali hádzanú s chuťou a patričným zanietením, patril autor deviatich prešovských gólov Dajnis Kristopans.

„Kolotoč aj štyroch zápasov za šesť dní máme za sebou. Pred zápasom s Bratislavou sme mali navyše voľný žreb, takže na 'majstrák' sme nastupovali po dvoch týždňoch. Konečne bol teda čas dôkladne sa pripraviť na zápas. Za seba môžem povedať, že optimálny stav to ešte nie je. Pravdou ale ostáva, že všetci sme si chceli už zahrať. Bez nejakého extra tlaku. Myslím, že sa nám to solídne podarilo,“ mienil po zápase prešovský kanonier.“

Kristopans sa poriadne vyľakal

Ľudí v hľadisku veľa nebolo, no atmosfére to príliš neubralo.

„Taktika znela, zatlačiť na súpera od samého začiatku. Tvrdo v obrane, rýchlo a presne dopredu, dávať 'ľahké' góly. Rozbeh nebol síce ideálny, no potom, to už šlo. Divákom, ktorí do hľadiska prišli, sme vďační za to, že nás hlasivkami hnali i pekné akcie ocenili potleskom. V podstate bol zápas taký, aký sme si ho spravili.“

Prebiehala 25. minúta stretnutia, keď Dajnis Kristopans vo vyloženej pozícii do brány nedohodil a následne krívajúc zamieril na striedačku.

„Pri preberaní lopty a snahe zakončiť som nedobre dostúpil. V ľavom členku, ktorý som mal v tejto sezóne už zranený, som zacítil prudkú bolesť. V prvom momente som sa zľakol. Preto som okamžite šiel z ihriska. Masér Š. Benko mi členok 'ľadoval ', bolesť potom ustúpila, a tak som mohol pokračovať v hre.“

„Drobček“ to napokon dohral

Familiárne, pri svojich 215 cm výšky prezývaný „Drobček“ napokon šiel zase na striedačku sedem minút pred koncom.

„O osude zápasu bolo už v podstate rozhodnuté. Tréner R. Lamač ku koncu už miešal zostavu. Bratislavčania bývajú vždy nepríjemným súperom. Napokon, vo svojich radoch majú aj reprezentantov Slovenska. Vedeli sme dobre o ich niektorých nebezpečných strelcoch. Aj tak nám ale nejaké góly dali. Nie však toľko, aby nás zvlášť ohrozili. Zápas sme mali jasne pod kontrolou, vyhrali presvedčivo. Myslím, že v takomto štýle dohráme zvyšné štyri kolá základnej časti.“

Tatran Prešov – ŠKP Bratislava 44:26 (23:12)

Až na úvodných desať minút, kedy sa Prešovčania priam predháňali v zahadzovaní vyložených šancí, bol potom zápas celkom jasnou záležitosťou favorizovaného Tatrana.

Prešov: Krupa, Vernarský – Rábek 1, Marušák, T. Mažár 4, Hrstka 4/3, Mi. Urban, Krok 7, Kristopans 9, Tumidalský, T. Urban 5, Číp 3, Guzy, Pejovič 5, Antl 4/1, Petro 2. Najviac gólov za hostí: Pupík a Volentics 7, Kucharík 5. Pokutové hody: 5/4 – 2/0. Vylúčení: 3-6. Rozhodovali: Cipov a Pastierik. Divákov: 357.

leš

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.