Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Na premočenom trávniku bez korenia

Sportnet|Publikované 6. okt 2002 o 22:00

Artmedia Petržalka - MŠK Žilina 0:0 Bratislava (TASR) - Artmedia nedala gól ani z pokutového kopu a stratila dva body v zaujímavom dueli s

Artmedia Petržalka - MŠK Žilina 0:0

Bratislava (TASR) - Artmedia nedala gól ani z pokutového kopu a stratila dva body v zaujímavom dueli s úradujúcim majstrom. Hostia nielenže zdatne odolávali v poslednom čase s vysokým tlakom hrajúcim Petržalčanom, ale zdatne odpovedali protiútokmi najmä z tvorivej kuchyne Ďuricovcov, Mintála a Barčíka. Samotný zápas na klzkom premočenom trávniku mal zdravé tempo, útoky sa striedali veľmi rýchlo a nechýbali ani dobré gólové šance. Viac ich premárnili domáci. Vyvrcholilo to problematickým kopom z jedenástky v poslednej minúte prvého polčasu - prišiel po neúmyselne nastrelenej ruke Sninského. Suchánkovu tvrdú strelu veľký postavou i výkonom brankár Trabalík bravúrne vyrazil. Viac ako petržalský tlak hrozili Žilinčania svojou technickou kombináciou a vtipnými prienikmi. Pri obrovskej gólovej šanci stroskotala v 56. minúte Rusnákova hlavička na skvelom Čobejovom reflexe. Rovnako o štvrť hodinu neskôr dravý Suchánkov únik na Trabalíkovej nohe.

Rozhodca: Liba (ČR), ŽK: Soboňa, Kubala - Labant, ČK: 86. Kubala za druhú žltú kartu. 3929 divákov. Petržalka: Čobej - Kinder, Ševinský, Soboňa, Draguns - Borbély, Hellebrand (85. Mikulič) - Suchánek, Zvara, Maixner (90.+ Kusalík) - Medveď (58. M. Kubala). Žilina: Trabalík - Zabavník, Klago, Sninský, V. Staš - T. Ďurica, M. Mintál, B. Labant, M. Ďurica - Barčík (77. R. Varadin), Š. Rusnák (74. Gottwald).