Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Na post trénera sú dvaja kandidáti: Kozák a Moravčík

Ľubomír Moravčík ešte ako tréner FC ViOn Zlaté Moravce. (Autor: SITA)
Pavol Spál, SITA|17. jún 2013 o 17:51

Na SFZ registrovali dvoch navrhnutých kandidátov na pozíciu trénera slovenskej futbalovej reprezentácie.

Jeden z nich sa ocitne pod podobným kritickým dohľadom ako prezident či premiér. Včera do polnoci mali byť jasní kandidáti na trénera národného tímu futbalistov. Pár hodín predtým boli v hre iba Ján Kozák a Ľubomír Moravčík.

BRATISLAVA. Obaja patria k najlepším futbalistom v dejinách Slovenska, súperili spolu v československej lige. Sú žoviálni i impulzívni. Nezvyknú byť diplomatmi. A neraz naplno povedia, čo si myslia.

Ján Kozák (59 r.) či Ľubomír Moravčík (47 r.) - jeden z nich by sa mal stať novým trénerom národného tímu futbalistov.

Redakcia SME sa pýtala čitateľov na internete, koho z dvojice Kozák – Moravčík by volili za trénera futbalistov. Tesne vyhral Moravčík, za ktorého hlasovalo 52 percent z viac ako tritisíc tristo fanúšikov.

Moravčík by viac riskoval

Mladší z kandidátov by neváhal pri národnom tíme viac experimentovať a riskovať.

Jasným favoritom je však skúsenejší Kozák. Súčasný kouč Košíc je prvou voľbou šéfa zväzu Jána Kováčika i viceprezidenta Karola Belaníka.

Kováčik má v prípade rovnosti právo rozhodujúceho slova. Moravčíka navrhol Juraj Jánošík, šéf bratislavského futbalového zväzu.

Prezident zväzu chce zvoliť trénera rýchlo a súrne, do druhého júla, čo považujú mnohí jeho oponenti za unáhlené. „Predtým bude šéf rokovať so všetkými kandidátmi, ktorých mohli navrhnúť všetci členovia výkonného výboru včera do polnoci,“ vravel hovorca futbalového zväzu Juraj Čurný.

Včera večer boli v hre iba Moravčík a Kozák.

Voľba sa však zdá už iba formalitou. Kováčik má podporu zhruba ôsmich členov z trinásťčlenného výkonného výboru a dá sa očakávať, že za Kozáka budú hlasovať.

Proti budú zrejme opäť štyria členovia ligovej únie, s ktorými má údajne Kováčik už dlhšie spory. Šef ligovej únie Dušan Tittel sa navyše na hlasovaní nezúčastní pre plánovanú dovolenku.

Tittel nemal návrh

„Osobne nemám návrh na žiadneho kandidáta na post reprezentačného trénera, ktorý by nám garantoval lepšie výsledky ako jeho predchodcovia,“ tvrdil Tittel.

Futbalový zväz údajne prostredníctvom mailu dostal i niekoľko zahraničných trénerských ponúk od rôznych agentov. Malo by ísť trebárs o Španiela Benita Flora, ktorý viedol i Real Madrid. Spomínal sa i bývalý tréner ruskej reprezentácie Valerij Gazzajev.

Oboch spomínaných by však musel navrhnúť niekto z členov výkonného výboru, čo sa nepredpokladalo. Takíto adepti sú navyše pre zväz veľmi drahí.

Súvisiace články